Novadā

Šodien Talsu novadā un visā Latvijā atzīmē Lāčplēša dienu. Talsu pilsētā un citviet novadā tika organizēti lāpu gājieni un viens no novada centrālajiem notikumiem bija lāpu gājiens un svecīšu nolikšana pie pieminekļa „Koklētājs”.

Visus Talsu novada iedzīvotājus uzrunāja Talsu novada pašvaldības deputāts un Talsu Valsts ģimnāzijas direktors Gundars Sebris, sakot: „Ja mūsu gājienu kāds būtu vērojis no debesīm un kosmosa, tad visticamāk tā būtu gaismas upe, kas vijās cauri Talsiem. Tas būtu liels gaismas ceļš, ko mēs ilgi gribētu redzēt un par to priecāties. Katra jūsu liesmiņa bija šī gaismas ceļa sastāvdaļa un palīdzēja tam tapt. Līdzīgi tas bija 1918. gadā kad tika dibināta un veidota mūsu valsts.”Talsu novada pašvaldība pateicas atceres svētku organizatoriem un veidotājiem – Talsu Valsts ģimnāzijai, Marijai Rezongai, Mikum Krastiņam, Ievai Zariņai un Singuram Zariņam, Latvijas politiski represēto apvienības Talsu novada nodaļas vadītājam Vilim Ieviņam, Zemessardzes 46. kājnieku bataljonam, Talsu Kristīgās sadraudzības mācītājam Ilmāram Ģērmanim, Talsu Tautas namam un pūtēju orķestrim „Talsi”.

Par dārgāko – par dzīvību un brīvību! Ne tikai Latvijā, bet arī esot līdzās kaimiņu tautām. Būsim līdzās domās un darbos par brīvu un neatkarīgu Ukrainu!

Linards Āboltiņš