Talsi Vide
Dzīvnieku ekskrementu urnu Talsos karte

Dzīvojot daudzdzīvokļu mājā, nereti problēmas mēdz sagādāt līdzcilvēku ieradumi. Sniegam nokūstot, aizvien uzskatāmāk redzamas sekas negodprātīgiem suņu īpašniekiem: nereti pagalmus klāj nesavākti dzīvnieku ekskrementi.

Apkārtējās vides sakoptība ir visu iedzīvotāju rokās, bet ikdienā par tās tīrību rūpējas attiecīgās pilsētas vai pagasta pārvalde, slēdzot līgumus ar pakalpojumu nodrošinātājiem, bet daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu kārtību nodrošina apsaimniekotājs. Tas gan neizslēdz, ka ikvienam jāievēro valstī noteiktās likumdošanas normas.

Ministru kabineta noteikumi Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 52. punkts nosaka dzīvnieka īpašnieka pienākumus, kas ietver arī apdzīvotu vietu teritorijās savākt sava mājdzīvnieka ekskrementus.

To atstāšana piemāju zālienos ir ne tikai bezatbildīga rīcība pret publisko vidi, bet arī pret līdzcilvēkiem: neviens nevēlas iekāpt dzīvnieka un īpašnieka atstātajos ekskrementos vai pieļaut, ka bērni rotaļājas šādā nesakoptā vidē.

Procesu var atvieglot specializētas suņu ekskrementu savākšanas urnas, kas Talsu pilsētā kopumā ir izvietotas 38 dažādās vietās, kur iedzīvotāji pārsvarā pastaigājas ar saviem mīluļiem. Šādas urnas atvieglo dzīvnieku ekskrementu savākšanu un izsviešanu to pastaigu vietās. Jāpiemin, ka Talsi ir viens no labajiem piemēriem, kur uzstādītas šādas urnas, jo ne visās pilsētās tiek domāts par ērtu suņu izkārnījumu savākšanu. Urnas Talsos tiek iztukšotas reizi nedēļā.

Tāpat dzīvnieka īpašniekam ir jānodrošina līdzcilvēku miers, nepieļaujot, ka dzīvnieka smaka, riešana vai gaudošana traucē apkārtējos. Ja šis nosacījums netiek ievērots, tad jāsazinās ar Pašvaldības policiju.

Rūpes par mājdzīvniekiem nes ne tikai prieku, bet uzliek arī pienākumus.

Karte ar dzīvnieku ekskrementu urnu aptuvenajām atrašanās vietām Talsu pilsētā pieejama šeit.