Roja

Samazinoties kurināmā izmaksām, no 1. novembra pazemināsies arī siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs Rojā un Rudes ciemā.

Rojā un Rudes ciemā siltumenerģijas ražošanu un piegādi nodrošina Talsu novada pašvaldības kapitāldaļu uzņēmums SIA  „Rojas DzKU”. Tā kā uzņēmuma saražotās un sadalītās siltumenerģijas apjoms Rojas pagasta teritorijā nepārsniedz 5000 megavatstundas gadā, tad tarifu apstiprina pašvaldība, nevis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Uzņēmuma valdes loceklis Valdis Bārda informē, ka tarifs aktualizēts atbilstoši SPRK siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikai. Ja pagājušajā apkures sezonā siltumenerģijas tarifs Rojā un Rudes ciemā bija 100,47 eiro par vienu megavatstundu (bez PVN), tad no 1. novembra tas būs 72,20 eiro par megavatstundu (bez PVN).

„Veicām iepirkumus šķeldas un granulu iegādei 2023. un 2024. gada apkures sezonai. Izejvielu cenas siltuma ražošanai šogad ir ievērojami zemākas, šķeldai tās samazinājušās par 40,8%, bet granulām: par 32%. Šķeldu arī šogad Rojā piegādās Talsu novada uzņēmums SIA „Krauzers”,” pastāstīja V. Bārda.