Roja
Rojas katoļu draudze

Biedrība Talsu partnerība” 2022. gada aprīlī izsludināja atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 10. kārtu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstības (ELFLA) programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma 19.2. Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”. Rojas katoļu draudze iesniedza projekta pieteikumu Rīcībā – ELFLA 3 „Publiskās infrastruktūras pieejamības uzlabošana un attīstība, sabiedrisko aktivitāšu dažādošana, sabiedrības ierosināto aktivitāšu atbalsts vietējo kopienu attīstībai” ar ieceri „Rojas Romas katoļu baznīcas ēkas kreisā spārna vienkāršota atjaunošana”.

Talsu partnerība’’ un Ziemeļkurzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde apstiprināja projektu (Nr.22-08-AL35-A019.2203-000005), tā attiecināmās izmaksas ir 39995,07 eiro, tajā skaitā publiskais finansējums 35995,56 eiro un Talsu novada pašvaldības līdzfinansējums 3999,51 eiro.

Projekta ietvaros plānojām paplašināt baznīcas ēkas publisku pieejamību sabiedrībai, paplašināt tās izmantošanas iespējas neatkarīgi no konfesionālās piederības. Sakārtotā apkārtne un labiekārtotais trešais spārns ļaus piedāvāt bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem interesantas, kvalitatīvas brīvā laika pavadīšanas iespējas, vadīt svētdienas skolas nodarbības, pieaugušie varētu iziet individuāli vadīto rekolekciju programmu.

Projekta rezultātā ir izbūvētas četras viesu īslaicīgas uzturēšanās guļamtelpas, draudzes zāle/sanāksmju telpa, virtuve, divas dušas/tualetes telpas, ierīkota apkure, ūdens/kanalizācija, ievilkta elektrība, ierīkota ventilācija. Telpas nebūs komerciāla rakstura un uzturēšana tiks nodrošināta ar draudzes locekļu brīvprātīgo darbu.

Draudze sirsnīgi pateicas Zemkopības ministrijai un Lauku atbalsta dienestam, biedrībai Talsu partnerība”  par reliģisko organizāciju aktivitāšu un ieceru atbalstīšanu, Talsu novada domei par piešķirto līdzfinansējumu projekta sekmīgai pabeigšanai, SIA Kalvas” par kvalitatīvi paveiktajiem būvdarbiem.

Logo ansamblis. Sprīdītis, Nacionālais attīstības plāns, Eiropas Sociālais fonds, Leader