Drošība

Talsu novada pašvaldības policija atkārtoti brīdina par krāpnieku aktivitāti – pēdējo nedēļu laikā vairākkārt saņemta informācija par gadījumiem, kad krāpnieki ierodas pie iedzīvotājiem viņu dzīvesvietā, uzdodoties par Ukrainas pilsoņiem, un cenšas izvilināt no sarunas biedriem finanšu līdzekļus.

Talsu novada pašvaldības policija atgādina, ka šobrīd krāpnieki izmanto aizvien komplicētākas un rafinētākas metodes, lai izkrāptu naudas līdzekļus no iedzīvotājiem, tāpēc iedzīvotājiem jābūt ļoti piesardzīgiem, komunicējot ar svešiem cilvēkiem. Reizēm šīs shēmas izskatās ļoti pārliecinošas un aiz žēlīgiem stāstiem slēpjas bezkaunīgi cilvēki, kuri iedzīvojas uz empātisku cilvēku rēķina. Viltvārži mēdz lūgt finansiālu atbalstu medikamentiem, ziedot kādam smagi slimam ukraiņu civiliedzīvotājam, manipulējot ar cilvēku emocijām, tādējādi pārliecinot sniegt palīdzīgu roku.

Talsu novada pašvaldības policija aicina nebūt lētticīgiem un norāda, ja ir vēlme sniegt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem, svarīgi to darīt koordinēti. Novadā darbojas diennakts tālrunis cilvēku no Ukrainas atbalstam: 26132701, kas koordinē palīdzības sniegšanu un kas informē, kur un kāda palīdzība nepieciešama, piesaistot Talsu novada sociālo dienestu.

Aicinām būt modriem, piesardzīgiem un neielaist svešus cilvēkus savā mājoklī! Tāpat, ņemot vērā aizdomīgās situācijas, policija aicina brīdināt par dažādām krāpnieciskām manipulācijām arī savus tuviniekus, īpaši sirmgalvjus, jo nereti par viltvāržu upuriem kļūst tieši viņi.

Lai arī turpmāk novērstu iespējamos krāpniecības gadījumus un ar tiem saistītos riskus, ikviens, kura rīcībā ir kāda informācija par līdzīgiem gadījumiem, aicināts ziņot par to policijai, vēršoties tuvākajā policijas iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110.

Renāte Freiberga