Izglītība Veselība

Lai ilgtermiņā Talsu novadam piesaistītu kvalificētus speciālistus gan pedagoģijas, gan medicīnas jomā, jau vairākus gadus attiecīgo sfēru studenti var pieteikties Talsu novada pašvaldības stipendiju saņemšanai. Šajā gadā tās piešķirtas 19 topošajiem pedagogiem un vienam topošajam mediķim.

Talsu novada pašvaldības stipendiju piešķiršanas komisija izvērtēja pretendentu atbilstību noteiktajiem kritērijiem un stipendiju piešķiršanai virzīja 20 jaunos speciālistus. Šo stipendiju izmaksai 2023. gadā (trīs mēnešiem) tiks izlietoti 19 530 eiro.

Šogad Talsu novada pašvaldības dome noteica atbalstāmās studiju specialitātes (prioritārā secībā) pedagoģijā: fizikas, matemātikas, ķīmijas, speciālās izglītības, bioloģijas, programmēšanas, datorikas/informātikas skolotājs/pedagogs, psihologs (ar tiesībām strādāt izglītības iestādē), logopēds vai skolotājs logopēds, dizaina un tehnoloģiju, vācu valodas vai citas ES oficiālās valodas (izņemot angļu valodas), angļu valodas, klavierspēles, sociālais darbinieks, sitaminstrumentu spēles, sporta, mūzikas teorijas, vokālās mūzikas, mūzikas, latviešu valodas, vēstures, sociālo zinību, ģeogrāfijas, vizuālās mākslas, ģitārspēles, saksofona vai klarnetes, sākumizglītības skolotājs/pedagogs.

Savukārt ārstniecības speciālista stipendija tiek piešķirta studentam, kurš apgūst Latvijas valsts akreditētu profesionālās pilnveides izglītības programmu „Ambulatorā dienesta ārsta palīgs", kā arī studentam, sākot ar 4. kursu, kurš apgūst Latvijas Valsts akreditētu profesionālo izglītības programmu medicīnā, vai ārstam-rezidentam, kurš ir darba tiesiskajās attiecībās ar izglītības programmu īstenojošu ārstniecības iestādi specialitātes iegūšanai saskaņā ar Latvijas Valsts akreditētu profesionālo rezidentūras izglītības programmu medicīnā.

Talsu novada pašvaldības stipendijas šajā gadā piešķirtas Sendijai Apškrūmai, Martai Elizabetei Paulai, Laumai Karolei, Inesei Misus, Elizabetei Freibergai, Elīnai Legzdiņai, Agnesei Grīnfeldei, Helēnai Emmai Dzenei, Vijai Brando, Vitai Lorencei, Kristīnei Hartmanei, Gundegai Lūsei, Santai Kanteniecei, Ancei Kurātei, Ancei Annijai Konovai, Kristai Blumbahai, Ligitai Vilciņai, Nikijai Gončarovai, Kristai Velikai, Ancei Dudarenokai.

Studenta stipendijas apmērs ir puse no valstī noteiktās vienas minimālās mēneša algas mēnesī, bet ārstniecības speciālista stipendijas apmērs ir viena valstī noteiktā minimālā mēneša alga.