Dundaga
Mājiņa

25. aprīlī 17.30 Dundagas pilī (ceremoniju zālē) iedzīvotāji aicināti uz tikšanos ar Talsu novada pašvaldības un SIA „Talsu namsaimnieks” pārstāvjiem, lai uzzinātu vairāk par pašvaldības kapitālsabiedrības „Ziemeļkurzeme” reorganizāciju un gaidāmajām izmaiņām daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanā.

Patlaban Dundagas pagasta daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanu veic pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Ziemeļkurzeme”. Tomēr nozares augsto normatīvo aktu prasību, uzņēmuma ierobežoto resursu un gaidāmās uzņēmuma reorganizācijas dēļ, Talsu novada dome šo pienākumu no 1. oktobra ir deleģējusi citai pašvaldības kapitālsabiedrībai: SIA „Talsu namsaimnieks”.

Likums „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” nosaka, ka pašvaldībai ir pienākums pārvaldīt dzīvojamo māju līdz tās pārvaldīšanas tiesību nodošanai dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai, ja dzīvojamā mājā nav privatizēti visi privatizācijas objekti. Pienākums pārvaldīt dzīvojamo māju pašvaldībai ir arī tad, ja dzīvojamā mājā ir privatizēti visi privatizācijas objekti, bet nav sasaukta dzīvokļu īpašnieku kopsapulce saskaņā ar minētajā likumā noteikto kārtību.

Saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumu, persona ir tiesīga veikt pārvaldīšanas uzdevumu daudzdzīvokļu mājā, ja tā ieguvusi dzīvojamo māju pārvaldīšanai nepieciešamo profesionālo izglītību un vismaz ceturto profesionālās kvalifikācijas līmeni apliecinošu dokumentu. Ja pārvaldnieks ir juridiskā persona, dzīvojamo māju pārvaldīšanai nepieciešamo profesionālo izglītību un vismaz ceturto profesionālās kvalifikācijas līmeni apliecinošs dokuments nepieciešams tam juridiskās personas darbiniekam, kurš veic pārvaldīšanas līgumā uzdoto pārvaldīšanas uzdevumu attiecīgajā mājā.

Lai daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieki saņemtu pārvaldīšanas pakalpojumu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, Talsu novada dome nolēma no 1. oktobra uzdot SIA „Talsu namsaimnieks” pārvaldīt daudzdzīvokļu mājas Dundagas pagastā līdz to pārvaldīšanas tiesību nodošanai dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarotai personai, ja dzīvojamā mājā nav privatizēti visi privatizācijas objekti.

Plānots, ka SIA „Talsu namsaimnieks” daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārņemšanu sāks jūnijā, bet tikšanās laikā 25. aprīlī iedzīvotāji tiks informēti par iespējamajām tālākajām darbībām.