Sabiedrības līdzdalība
karte-ar-gerboniem-1536x1536.jpg

Lai izstrādātu apvienotā Talsu novada ģerboni, Talsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā par novada vērtībām un ģerbonī iekļaujamajiem simboliem.

Pagājušajā gadā, stājoties spēkā administratīvi teritoriālajai reformai, vienā Talsu novadā apvienojās bijušie Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadi. Mainoties teritoriālajām novada robežām, no 2021. gada 1. jūlija spēkā vairs nav bijušais mākslinieces Antras Auziņas izstrādātais Talsu novada ģerbonis (ozollapu vainags zelta laukā, kura 18 lapiņas simbolizēja novada četras pilsētas un 14 pagastus).

Lai stiprinātu iedzīvotāju emocionālo un simbolisko piederību apvienotajam Talsu novadam, tiks izstrādāts jauns novada ģerbonis. Tas tiks veidots pēc heraldikas nosacījumiem.
Lai ģerbonis atspoguļotu Talsu novada iedzīvotāju kopējās vērtības, Talsu novada pašvaldība aicina ikvienu Talsu novada iedzīvotāju piedalīties aptaujā par apvienotā novada vērtībām un ģerbonī iekļaujamajiem simboliem.

Aptaujas rezultāti apkopotā veidā tiks nodoti heraldikas māksliniekam un tie tiks izmantoti, izstrādājot vairākus iespējamos Talsu novada ģerboņa variantus.

Jaunā ģerboņa izstrāde neietekmē līdzšinējos pilsētu un pagastu ģerboņus. Tie ir spēkā esoši un izmantojami saskaņā ar saistošajiem noteikumiem. Savukārt Talsu novada pašvaldība līdz jaunā novada ģerboņa izstrādei un apstiprināšanai izmanto mazo valsts ģerboni, to lietojot kopā ar pašvaldības nosaukumu. Jauno Talsu novada ģerboni paredzēts izstrādāt līdz šī gada beigām.

Elektroniskā aptaujas anketa: