Novadā

Lai arī apkures sezona tuvojas noslēgumam, tomēr, aktualizējot siltumenerģijas ražošanas un piegādes izmaksas, SIA Talsu namsaimnieks” iesniedzis aktualizēto siltumenerģijas tarifu Sabiedrisko pakalpojumu un regulēšanas komisijai.

Lai gan uzņēmums no 1. marta siltumenerģijas tarifu klientiem bija samazinājis kurināmā iegādes izmaksu samazinājuma dēļ, tomēr aktuālie aprēķini tagad liecina pretējo: pakalpojuma izmaksas ir pieaugušas.

Veicot tarifa aprēķinus pēc Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikas, plānots, ka no 1. maija SIA Talsu namsaimnieks” siltumenerģijas ražošanas un piegādes zonā tarifs būs 100,16 eiro par megavatstundu (bez PVN).

Tarifa izmaiņas ir saistītas ar darba spēka atalgojuma, iekārtu uzturēšanas, saņemto pakalpojumu izmaksu un pamatlīdzekļu nolietojuma izmaksu pieaugumu pēc rekonstrukciju veikšanas.

SIA Talsu namsaimnieks” pārziņā ir siltumenerģijas ražošana 12 novada katlumājās Ģibuļu, Laidzes, Virbu, Laucienes, Lībagu, Vandzenes un Abavas pagastā un Stendes, Valdemārpils un Sabiles pilsētā.