Sabiedrības līdzdalība Veselība Talsi

Donoru dienas Talsos jau kļuvušas par ilggadēju tradīciju, un pagājušajā gadā Valsts asinsdonoru centrs mūsu pilsētu apmeklējis katru mēnesi. Tā ir iespēja vairot donoru skaitu, tā iegūstot līdzcilvēku dzīvībai tik nepieciešamās asinis.

Ja 2022. gadā asinis ziedoja 545 cilvēki, tad 2023. gadā to skaits sasniedza 710 personas. Pirmo reizi  asinis ziedoja 46 personas. Arī šogad Valsts asinsdonoru centrs Talsos ieradīsies reizi mēnesī. Donoru diena Talsu Kultūras centrā no 10.00 līdz 14.00 notiks 6. februārī, 12. martā, 2. aprīlī, 7. maijā, 4. jūnijā, 2. jūlijā, 6. augustā, 3. septembrī, 8. oktobrī, 5. novembrī un 3. decembrī.

Ziedojot asinis, cilvēks palīdz ne tikai citiem, bet arī pats sev. Tā ir iespēja organismā stimulēt asinsrades sistēmu, atjaunojot asins sastāvu, mazāk slimot ar akūtām un hroniskām slimībām, uzzināt pulsu, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni, saņemt analīžu rezultātus, pirms tam to piesakot reģistratoram.

Ja vēlies palīdzēt, ziedojot asinis, tad pārliecinies par savu atbilstību nosacījumiem www.vadc.lv un apmeklē Donoru dienas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.