Novadā Projektu aktualitāte

Lai nodrošinātu efektīvu zivju sugu aizsardzību, nepieciešams izmantot mūsdienīgu inventāru un tehnoloģijas, pilnveidot un paplašināt zivju resursu aizsardzības pasākumu iespējas. Talsu novada pašvaldība 2023. gadā realizējusi zivju aizsardzības pasākumus.

Policijai iegādāts kvadricikls

Viens no tiem ir projekts „Kvadricikla iegāde un piegāde Talsu novada pašvaldībai zivju resursu aizsardzības pasākumu nodrošināšanai”, kā īstenošanā pašvaldības policijas darbības efektivitātes paaugstināšanai tika iegādāts kvadricikls. Kvadricikla iegāde ir ieguldījums pašvaldības darbā, lai nodrošinātu operatīvu ezeru, upju un piekrastes aizsardzību, apsaimniekošanu, malu zvejniecības mazināšanu un izskaušanu, zivju resursu saglabāšanu, licencētas zvejas kontrolēšanu un uzraudzību.

Projekta kopējās izmaksas ir 9500 eiro, no kā Valsts Zivju fonda finansējums ir 8500,00 eiro, bet Talsu novada pašvaldības līdzfinansējums – 1000,00 eiro.

Sagādāti droni, binokļi, rokas GPS un lukturi

Novada pašvaldības pārvaldībā esošo ūdenstilpju kontrolei paplašināts un modernizēts aprīkojums, tādējādi nodrošinot zivju resursu aizsardzību, iespējamo pārkāpumu kontroli un savlaicīgu novēršanu. Projektā „Aprīkojuma iegāde zivju resursu aizsardzības pasākumu nodrošināšanai Talsu novadā”, kas realizēts sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un Valsts Zivju fondu, iegādāti divi bezpilota gaisa kuģi jeb droni, tai skaitā A2 kvalifikācijas apmācības, divi tālskaši, divi diennakts binokļi, trīs rokas GPS un vairāki lukturi.

Aprīkojums kalpo, lai novērstu nelikumīgas darbības pie ūdenstilpēm – arī nakts stundās un apgrūtinātas redzamības apstākļos. Ar droniem pašvaldības policija var nodrošināt pierādījumu iegūšanu, zvejniecības pārkāpumu daudzpusīgu fiksēšanu no gaisa, ar GPS fiksēt vietas, kurās ezeru apkārtnē veikti pārkāpumi, pēcāk veidojot kartes ar punktiem, kuros visbiežāk konstatēti pārkāpumi. Tāpat ar iegūto aprīkojumu tiek kvalitatīvāk nodrošināta pašvaldības policijas mobilitāte un attālas novērošanas iespējas.

Projekta „Aprīkojuma iegāde zivju resursu aizsardzības pasākumu nodrošināšanai Talsu novadā” kopējās izmaksas ir 20473,20 eiro, publiskais finansējums – 16591,37 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 3881,83 eiro.

LAD un Zivju fona logo