Sabiedrības līdzdalība

Šodien, 21. februārī, pirms Talsu novada pašvaldības domes sēdē tiek skatīts šī gada budžets un taupības pasākumi, un pieņemti gala lēmumi, pie domes ēkas plkst. 10.00 pulcējušies pašvaldības kultūras iestāžu darbinieki, kas pauž attieksmi pret plānoto pašvaldības amata vietu un budžeta samazināšanu.

Piketā piedalās aptuveni 200 pašvaldības kultūras iestāžu darbinieki. Pikets paredzēts no plkst.10.00 līdz plkst.13.00.

Talsu novada pašvaldība jau informējusi, ka, lai izstrādātu sabalansētu pašvaldības budžetu 2024. gadam, plānots ieviest virkni taupības pasākumu. Tie tiek skatīti domes sēdē 21. februārī, kas sākās plkst. 10.30.

Šodienas domes sēdē tiek skatīts pašvaldības budžets, tostarp iespējamie taupības pasākumi: jautājums par darbinieku skaita un izdevumu samazinājumu līdz 25%, kā arī atalgojuma samazinājumu pašvaldības darbiniekiem par 10%. Finansējuma samazinājums skars visas nozares, tai skaitā izglītību, kultūru un sportu.