Talsi Izglītība

Talsu 2. vidusskolas Metodiskā centra pārbūve ir viens no Talsu novada pašvaldības prioritārajiem investīciju projektiem. Lai to īstenotu, tiks ņemts ilgtermiņa aizņēmums Valsts kasē, bet darbus, ja tas tiks piešķirts, paredzēts sākt jau augustā.

Talsu 2. vidusskolas Metodiskā centra sliktais tehniskais stāvoklis nav noslēpums nevienam, kurš to kaut reizi ir apmeklējis. Iestādes direktors Oļegs Solovjovs uzsver, ka par tā pārbūvi runājusi vēl iepriekšējā izglītības iestādes direktore Elga Vērdiņa, un kopš 2015. gada arī viņš pats.

Tagad pašvaldība iesniegusi pieteikumu Valsts kasē, lai saņemtu nepieciešamo finansējumu ēkas energoefektivitātes uzlabošanai un pārbūvei: šis darbs noteikts par pašvaldības prioritāro investīciju projektu, kas ļauj piesaistīt aizņēmumu līdz 1 500 000 eiro. Tā laikā paredzēts pilnībā atjaunot ēku un nodrošināt augstu energoefektivitāti, samazinot primārās enerģijas patēriņu, papildu sakārtojot un labiekārtojot arī apkārtējo teritoriju. Tiks izveidota āra mācību klase, kur galvenais elements būs siltumnīca: tā īpaši noderīga būs padziļinātai dabaszinību apguvei.

Tāpat bērniem būs pieejams aktīvās atpūtas laukums, tiks uzstādīts teritoriju norobežojošs žogs un veikta apzaļumošana. „Ir padomāts par bērnu aktivitātēm starpbrīžos. Jau vairākus gadus piekopjam pieeju, ka mācību stundu pārtraukumos bērni dodas ārā, āra nodarbības ir viena no prioritātēm,” uzsvēra O. Solovjovs, piebilstot, ka atjaunoto infrastruktūru varēs izmantot arī Talsu novada vidusskolas audzēkņi.

„Šo ēkas pārbūvi visvairāk gaida bērni un skolotāji. Metodiskā centra telpas ir morāli un tehniski novecojušas. Līdz šim šajā ēkā esam organizējuši mācību procesu, bet mācību gada beigās ar skolēnu un darbinieku palīdzību esam šīs telpas ir atbrīvojuši, gaidot pārbūvi. Pat ja pārbūve nesāksies, mēs šajā ēkā neatgriezīsimies,” sacīja Talsu 2. vidusskolas direktors O. Solovjovs. Viņš atklāja, ka gan jaunas, ergonomiskas mēbeles, gan tehnoloģiskais aprīkojums Metodiskajam centram ir jau sagādāts: atliek tikai atjaunot pašu ēku.

Jau tagad tiek domāts par mācību procesa organizēšanu pārbūves laikā. Šajā periodā arī aktu zāle pārtaps par mācību vidi vairākām klasēm. Tā kā patlaban vēl norit būvdarbi arī Talsu pamatskolā, tad daļa no pilsētas iestādēm jau ir aizņemtas. „Tas būs izaicinājums, mums nav palicis daudz alternatīvu, bet meklēsim risinājumu, lai visām mācību grupām tas būtu pieņemams. Būvdarbu laiku nāksies pārdzīvot, bet ieguvums būs neatsverams,” teica O. Solovjovs.

Pēc pārbūves Metodiskais centrs kļūs par pastāvīgu mājvietu Talsu 2. vidusskolas skolēniem no 1. līdz 3. klasei, tās ir deviņas klases, ap 200 skolēnu.

Būvdarbu līgumu par 2 052 885,78 eiro (ar PVN) plānots slēgt ar SIA „Bildberg”, būvuzraudzību par 9196 eiro (ar PVN) nodrošinās SIA „Būves un būvsistēmas”, bet autoruzraudzību – SIA „Elko arhitektūra” par 8107 eiro. Kopējā plānotā projekta summa ir 2 070 188,78 eiro (ar PVN).

Talsu novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu ņemt ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē 1 500 000 eiro apmērā 2023. un 2024. gadā, pašvaldības līdzfinansējums šogad būs 114 037,76 eiro, bet 2024. gadā:  456 151,02 eiro.