Novadā

13. februārī Talsu novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē par pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniekiem tautsaimniecības un administratīvajos jautājumos tika ievēlēta Sandra Pētersone un Dainis Karols.

Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andis Āboliņš uzsvēra, ka vietnieku ievēlēšana ir būtiska, lai jau tuvākajās dienās prezentētu 2024. gada pašvaldības budžeta paketi.

Priekšsēdētāja vietnieka tautsaimniecības jautājumos amatam tika izvirzīta Sandra Pētersone. Gaidis Bērziņš informēja, ka „Nacionālās apvienības „Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”” Talsu nodaļas biedri aicinājuši S. Pētersoni uzņemties šo amatu, apzinoties, ka šis nebūs viegls laiks, turklāt S. Pētersone jau šobrīd aktīvi iesaistījusies pašvaldības budžeta izstrādē.

Par S. Pētersoni priekšsēdētāja vietnieces amatā balsoja Ainis Stūrmanis, Ieva Brūna-Labāne, Andis Āboliņš, Sandra Pētersone, Gaidis Bērziņš, Gundars Sebris, Andis Astrātovs, Juzefa Kļava, Oļegs Solovjovs, Almants Kalniņš, Dainis Karols.

Pret šo lēmumu bija Māris Rozenbergs, Kalvis Kalniņš, Antra Grūbe un Lauris Pīlēģis.

Savukārt priekšsēdētāja vietnieka administratīvajos jautājumos amatam Latvijas Zemnieku savienības Talsu nodaļa izvirzīja Daini Karolu. Almants Kalniņš paskaidroja, ka vēl pirms pieredzes pašvaldībā D. Karols vadījis Kurzemes Jaunsardzes vienību, tā apliecinot spēju strādāt komandā. Tāpat viņš pauda pārliecību, ka D. Karols rūpīgi sekos līdzi finansiālajai situācijai pašvaldībā un nepieļaus līdzīgu situāciju, kāda pieredzēta šajā gadā.

Par D. Karolu priekšsēdētāja vietnieka amatā balsoja Ainis Stūrmanis, Ieva Brūna-Labāne, Andis Āboliņš, Sandra Pētersone, Gaidis Bērziņš, Gundars Sebris, Andis Astrātovs, Juzefa Kļava, Oļegs Solovjovs, Almants Kalniņš, Dainis Karols.

Balsojumos nepiedalījās Aldis Pinkens, savukārt sēdē nepiedalījās Eva Kārkliņa, Andra Grīvāne-Bārda un Ilva Norenberga.