Sociālā aizsardzība

15. aprīlī 22.38 Talsu novada pašvaldības policija saņēma informāciju par konfliktu kādā ģimenē Talsos. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka viena persona atrodas stiprā alkohola reibumā, bet nav agresīva. Savukārt otru personu ar bērnu Pašvaldības policija piesardzības apsvērumu dēļ, lai izslēgtu iespējamus vardarbības draudus, piedāvāja nogādāt pie personas paziņas. Sākotnēji piedāvājums ticis noraidīts, tomēr pēcāk Pašvaldības policija pārliecināja personu par šādas rīcības atbilstību.

16. aprīlī par šo gadījumu tika publicēta informācija sociālajā vietnē Facebook.com, kur izskanējusi informācija par ilgstošu vardarbību ģimenē, kas raisīja plašas diskusijas sabiedrības vidū.

Talsu novada Pašvaldības policija apliecina, ka tai ir tiesības noteiktos apstākļos piemērot varmākas nošķiršanu, kas nozīmē, ka 30 minūšu laikā vardarbīgajai personai ir jāatstāj dzīvojamās telpas un tā, maksimums līdz astoņām dienām, ko nosaka likums „Par policiju”, tajās nedrīkst atgriezties. Tomēr šajā gadījumā, ierodoties notikuma vietā, netika konstatēta vardarbība, klātesošās personas aizdomas neapstiprināja, līdz ar to nošķiršanai nebija pamata.

Ar šajā gadījumā iesaistīto ģimeni Talsu novada Bāriņtiesa un Sociālais dienests sadarbojas kopš pagājušā gada novembra, kad tā nonāca atbildīgo institūciju redzeslokā. Ģimene ar attiecīgajām institūcijām līdz šim ir sadarbojusies un uzrādījusi vērā ņemamu progresu. Bāriņtiesas darbinieki regulāri sazinājušies ar ģimeni, pārliecinājusies, ka situācija ir uzlabojusies, arī bērns regulāri apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi. Kopš pagājušā gada novembra līdz šī gada 15. aprīlim konfliktsituācijas, kurās būtu iesaistītas tiesībsargājošās institūcijas, nav bijušas.

Pēc publiski izskanējušās informācijas gan ar Facebook.com ieraksta veicēju, gan ar cietušo personu sazinājās Talsu novada Bāriņtiesa. Arī Talsu novada Pašvaldības policija nosūtījusi informāciju par notikušo gan Bāriņtiesai, gan Sociālajam dienestam, kas jau turpina aktīvu sadarbību ar ģimeni.

Talsu novada pašvaldība lūdz ikvienu, kuram ir aizdomas par iespējamu vardarbību ģimenē, neklusēt un ziņot par to! Ja radušās aizdomas par kādas ģimenes, īpaši bērnu drošību, aicinām iesūtīt ziņojumu (arī anonīmu) uz barintiesa@talsi.lv vai socialais.dienests@talsi.lv.