Izglītība
Noslēdzot mācību gadu, sumina Talsu novada skolēnus

31. maijā Talsu 2. vidusskolas aktu zālē norisinājās svinīgs pasākums un valdīja īpaši pacilāts noskaņojums, kurā par sasniegumiem aizvadītajā mācību gadā tika sveikti spožākie Talsu novada vispārējās izglītības iestāžu skolēni un godināti izcilākie interešu izglītības un profesionālās ievirzes audzēkņi. Pasākumā paldies teikts 131 novada skolēnam, 18 kolektīviem un 92 pedagogiem, kuri palīdzējuši bērniem sasniegt ievērojamos rezultātus. Pateicībā par paveikto Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa un Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps katram apbalvotajam pasniedza Goda rakstus un reizē ar atzinību visi skolēni jau pavisam drīz saņems arī naudas prēmijas norādītajos bankas kontos.

Talsu novadā ir sena tradīcija – godināt labākos skolēnus, lai veidotu pozitīvu attieksmi pret mācībām un rosinātu sasniegt izcilus rezultātus. Katra novada izglītības iestāde izvirza pretendentus par izcilākajiem sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un profesionālās ievirzes un interešu izglītības aktivitātēs, ko pēc tam vērtē Talsu novada domes izveidota un apstiprināta komisija, ievērojot nolikumā noteiktos balvas saņemšanas kritērijus.

Svētku uzrunā Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa sveica laureātus un pedagogus par izciliem sasniegumiem mācībās, sportā, mūzikā un mākslā, uzsverot, ka tas ir abu iesaistīto pušu kopīgā darba rezultāts.

„Izstrādājot novada izglītības nozares attīstības stratēģiju 2023.–2028. gadam, tika veikta pamatīga analīze, izvērtējot daudz un dažādus aspektus, tajā skaitā, ko nepieciešams sekmēt un attīstīt, kādas rīcības vēlams ņemt vērā un realizēt nākotnē. Jāņem vērā, ka mums pašiem ir jābūt savas vietas patriotiem un jābūt atbildīgiem par to, kas notiek vietā, kurā dzīvojam un strādājam. Šis gads ikvienam no mums ir bijis pārdomu un izaicinājumu pilns, tomēr mums ir izdevies tikt galā ar plānotajiem darbiem. Izglītība ir viena no mūsu prioritātēm un katrā ziņā mums ir visi vajadzīgie resursi, lai neapstātos šajos procesos un tiktu galā ar izglītības jomas attīstībai un pilnveidei aktuāliem un svarīgiem elementiem. Domāju, ka klātesošie skolēni novērtē pedagogu darbu, savukārt pedagogi var būt lepni un priecīgi par saviem skolēniem. Es ļoti ceru, ka nākamgad, ar labi padarītu darba sajūtu, mēs varēsim tikties, lai atkal sveiktu prāvu izglītojamo pulku. Paldies Uldim Katlapam, pārējiem Izglītības pārvaldes kolēģiem, visiem pedagogiem un izglītības iestāžu vadītājiem par paveikto izglītībā!” ar šādiem vārdiem pasākumu atklāja E. Kārkliņa.

Klātesošos par panākumiem sveica arī Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps.

„Šī ir skaista svētku diena, jo Talsu novada labākie skolēni, interešu izglītības un profesionālo skolu audzēkņi, pedagogi un ģimenes ieskandina labi padarīta darba svētkus. Jūs esat tie, kuri neatmet ar roku pēc pirmajām neveiksmēm un nepadodas, bet gan cīnījušies līdz galam. Šogad mūsu novadniekiem ir jo īpaši daudz dažādu panākumu, ka pat dažbrīd Talsu novada izglītojamo vērtēšanas komisijai uznāca šaubas par to, kā izvērtēt un novērtēt visu sasniegto! Cīņasspars, neatlaidība un mērķtiecīgums – šīs īpašības piemīt arī mūsu smaiļotājam, Talsu novada Sporta skolas smaiļošanas un kanoe airēšanas trenerim, Robertam Akmenim, kurš pāris dienas atpakaļ izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posma 200 metru distancē. Nežēlojot spēkus un laiku, pacietīgi un neatlaidīgi, strādājot pie savu mērķu sasniegšanas, viņš ir nonācis tur, kur šobrīd atrodas. Gadu no gada arī viņš ir bijis viens no mūsu izcilākajiem skolēniem, tostarp nu jau pedagogiem, kurš spēj disciplinēt un sagatavot savus audzēkņus veiksmīgiem startiem sacensībās. Patiess prieks, ka šīs sinerģijas rezultātā tiek radīti tik motivēti cilvēki. Skolēniem vēlu neapstāties pusceļā, turpināt procesu pie sasniegtā un lai nekad neizsīkst vēlme mācīties un izglītoties,” pateicās novada pedagogiem un skolēniem par atbildīgo un godprātīgo darbu U. Katlaps.

Skolēnu godināšanas pasākumu kuplināja arī pasākumu vadītāji – Ieva un Singurs Zariņi, bet ar skaņdarbiem pasākuma dalībniekus priecēja ansamblis no Talsu Valsts ģimnāzijas.

Naudas balvas par izciliem sasniegumiem tiks pasniegtas 16 134,98 eiro apmērā, ko visi skolēni saņems norādītajos bankas kontos.

Sveicam visus laureātus un pedagogus un vēlam panākumus arī turpmāk!