Sabiedrības līdzdalība
laureāti

Lai radītu Ziemassvētku noskaņu un akcentētu radošas un oriģinālas izpausmes pilsētvidē, Talsu novada pašvaldība jau trešo gadu Talsu, Valdemārpils, Stendes un Sabiles pilsētā organizēja skatlogu, ieejas mezglu un/vai priekšlaukumu noformējuma konkursu, aicinot tajā piedalīties gan juridiskas, gan fiziskas personas. Kopumā vērtēšanas komisijas locekļi vērtēja 14 pretendentus, apskatot pieteiktos objektus klātienē, lai pēc tam vienotos par galveno balvu ieguvējiem katrā pilsētā.

Konkursa mērķis ir rosināt tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas padomāt par Ziemassvētku tematikai atbilstošu noformējumu, tā iepriecinot ne tikai savus klientus, bet arī pilsētu iedzīvotājus. Pretendenti tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem: objekta vizuālā koptēla mākslinieciskā kvalitāte; idejas, izpildījuma un pielietoto materiālu oriģinalitāte; noformējuma atbilstība uzņēmuma darbības veidam; noformējuma saderība ar objekta arhitektonisko tēlu un pilsētas vidi, sniedzot vērtējumu no nulles līdz pieciem punktiem, katrā no šīm pozīcijām.

Arī šogad konkursa vērtēšanas komisijā piedalījās gan attiecīgo pilsētu pārvalžu vadītāji, gan Talsu novada pašvaldības Būvvaldes un Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas speciālisti.

Komisija atzinīgi novērtēja dalībnieku radošumu, oriģinalitāti un interesanto pieeju skatlogu noformējuma izveidē. Apkopojot gūtos iespaidus un atbilstoši vērtēšanas kritērijiem, ar skaistāko Ziemassvētku noformēto skatlogu Stendē var lepoties smukumlietu un mājražotāju veikals „Rokraksts”, Sabiles centrā – jaunu un mazlietotu preču veikals „Bodīte 7”, bet Valdemārpilī – Ivetas Siljevičas friziera un skaistumkopšanas salons. Šie uzņēmumi katrs saņems konkursa naudas balvu 150 eiro apmērā. Savukārt Talsos tika noteikti trīs labāko skatlogu noformējumi. Par 1. vietas ieguvēju tika atzīts ziedu salons „Maijrozīte”; 2. vieta ziedu salons „Kreimenīte” un 3. vieta kafejnīcai „Cafe Nr.33”, kuri kā pateicību iegūs naudas balvas attiecīgi 150, 100 un 50 eiro apmērā.

„Ziemassvētku noformējuma konkurss ir kļuvis par labu ikgadēju tradīciju, kas ar labo piemēru palīdzību mudina iesaistīt arvien plašāku sabiedrības daļu. Noslēdzoties šī gada konkursam un domājot par nākamā gada konkursa norisi, šobrīd jau pilnīgi droši varu teikt, ka nākamgad piedalīties svētku noformējumu radīšanā tiks aicināts ikviens Talsu novada iedzīvotājs un organizācija,” stāsta konkursa komisijas loceklis Emīls Gulbis.

Konkursā „Ziemassvētku skatlogs Talsu novada pilsētās” šogad bija izvirzīti septiņi pretendenti Talsos, trīs pretendenti Sabilē, kā arī pa diviem pretendentiem Valdemārpilī un Stendē.

Renāte Freiberga

Dalībnieku fotogrāfijas apskatāmas šeit.

„Rokraksts” StendēIvetas Siljevičas salons Valdemārpilī„Bodīte 7” Sabilē„Maijrozīte” Talsos„Kreimenīte” Talsos„Cafe Nr. 33” Talsos