Dundaga

Līdz šim Dundagas pagastā esošo pašvaldības īres dzīvokļu pārvaldīšanu veica pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Ziemeļkurzeme”. Uzņēmuma ierobežoto resursu un gaidāmās reorganizācijas dēļ Talsu novada dome šo pienākumu no 1. marta ir deleģējusi SIA „Talsu namsaimnieks”.

Viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir sniegt iedzīvotājiem palīdzību mājokļa jautājumu risināšanā, ko Talsu novada pašvaldība arī īsteno ar savā īpašumā esošajiem dzīvokļiem.

SIA „Talsu namsaimnieks” jau veic dzīvojamo māju un Talsu novada pašvaldības dzīvokļu pārvaldīšanu Talsu, Stendes, Sabiles un Valdemārpils pilsētu, Ārlavas, Abavas, Laidzes, Ģibuļu, Lībagu, Strazdes, Virbu, Laucienes, Balgales, Valdgales, Ķūļciema, Īves un Vandzenes pagastu teritorijās.

Lai īstenotu vienotu dzīvojamo māju un pašvaldības dzīvokļu pārvaldīšanu, Talsu novada dome ir pilnvarojusi SIA „Talsu namsaimnieks” veikt dzīvojamo māju un pašvaldības dzīvokļu pārvaldīšanu arī Dundagas pagasta teritorijā. Uzņēmumam ir pieredze, kompetenti darbinieki, kā arī materiāli tehniskā bāze, kas nepieciešama pakalpojuma nodrošināšanai.

„Jebkura nozares darbības paplašināšana ir saistīta ar jauniem izaicinājumiem. Mums šie izaicinājumi būs divi – jauna teritorija un ierobežotais laika termiņš īres dzīvokļu pārņemšanā. SIA „Talsu namsaimnieks” šo dzīvokļu iemītniekiem arī izrakstīs rēķinus pēc jaunajiem Talsu novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem, kas paredz īres maksu pieaugumu, līdz ar to būs nepieciešams liels skaidrojošais darbs, bet esam tam gatavi.

Lai veiksmīgi varētu pārvaldīt pašvaldības dzīvokļus Dundagas pagastā, mums primāri ir jāsaņem precīza informācija par līgumiem, platībām, īrniekiem, kadastrālajām vērtībām. Protams, sākums būs sarežģītāks, jo būs jāpārbauda dati par katru dzīvokli un jāievada informācija grāmatvedības programmā.

Šis pārņemšanas process veiksmīgi var notikt tikai sadarbojoties ar SIA „Ziemeļkurzeme”, Dundagas pagasta pārvaldi, Talsu novada pašvaldību un, protams, SIA „Talsu namsaimnieks” darbiniekiem,” sacīja SIA „Talsu namsaimnieks” valdes loceklis Egils Bariss.