Novadā

5. februārī 15.00 turpinājās Talsu novada pašvaldības domes ārkārtas sēde, kas tika sākta 2. februārī un kur deputāti turpināja izskatīt darba kārtības jautājumu par Talsu novada domes priekšsēdētājas atbrīvošanu no amata. Ar deputātu balsu vairākumu E. Kārkliņa tika atbrīvota no amata, un par atkāpšanos paziņoja arī viņas vietnieki Lauris Pīlēģis un Aldis Pinkens.

Par E. Kārkliņas atbrīvošanu no amata balsoja Ieva Brūna-Labāne, Ainis Stūrmanis, Andis Āboliņš, Gaidis Bērziņš, Almants Kalniņš, Dainis Karols, Juzefa Kļava, Andis Astrātovs, Sandra Pētersone, Gundars Sebris, Oļegs Solovjovs, bet „pret”: Andra Grīvāne-Bārda, Aldis Pinkens, Māris Rozenbergs, Antra Grūbe, Kalvis Kalniņš, Ilva Norenberga, Lauris Pīlēģis.

Tā kā par E. Kārkliņas atbrīvošanu no amata balsoja arī līdzšinējie koalīcijas partneri, Latvijas Zaļās partijas biedri,  L. Pīlēģis izteica nožēlu, ka tieši budžeta sastādīšanas laikā, kas šogad ir īpaši sarežģīts, deputātu vairākums priekšplānā izvēlējušies likt politiskās spēles un intrigas, nevis iedzīvotāju vajadzības.

Gan L. Pīlēģis, gan A. Pinkens paziņoja, ka atkāpjas no priekšsēdētājas vietnieka amata, aicinot deputātus pēc iespējas ātrāk nodrošināt rīcībspējīgas domes vadības apstiprināšanu. Abi vietnieki turpinās pildīt amata pienākumus līdz nākamās pašvaldības domes sēdes sasaukšanai.

Talsu novada pašvaldība jau informēja, ka 29. janvārī tika saņemts Talsu novada pašvaldības domes deputātu pieprasījums no Anda Astrātova, Daiņa Karola, Juzefas Kļavas, Oļega Solovjova, Sandras Pētersones, Gaida Bērziņa, Almanta Kalniņa sasaukt Talsu novada pašvaldības domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par Talsu novada domes priekšsēdētājas atbrīvošanu no amata.

Deputāti iesniegtajā pieprasījumā bija norādījuši, ka E. Kārkliņa nespēj nodrošināt sekmīgu pašvaldības darbu, minot sarežģīto pašvaldības budžeta sastādīšanas procesu, nepārdomātu skolu tīkla pārskatīšanu un neveiksmīgu komunikāciju ar iedzīvotājiem.