Sociālā aizsardzība

Pašvaldības sociālās palīdzības ietvaros nodrošinātos minimālo ienākumu sliekšņu apmērus mājsaimniecībai aprēķina, pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā piemērojot koeficientu 1, bet pārējām personām mājsaimniecībā – koeficientu 0,7. Attiecīgi garantēto minimālo ienākumu slieksnis būs 125 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 87,5 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 313 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 219 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Talsu novadā maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis no 1. jūlija tika noteikts 439 eiro pirmajai un vienīgajai personai mājsaimniecībā un 307 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā.

Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu līmeņa celšana labvēlīgi ietekmēs iedzīvotājus, jo lielāks iedzīvotāju skaits saņems pašvaldības sociālās palīdzības pabalstus un atvieglojumus, kā arī valstī paredzēto atbalstu, piemēram, valsts nodrošināto bezmaksas juridisko palīdzību u.c.

Maznodrošinātā statusa noteikšanas kārtību nosaka:

Plašāku informāciju par maznodrošinātās mājsaimniecības statusa piešķiršanu un citiem atbalsta veidiem var saņemt pie sociālās palīdzības nodaļas speciālistiem – kontaktinformācija.

Minimālā ienākuma sliekšņi

No 1. jūlija palielināts atbalsts bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem pēc pilngadības sasniegšanas. Turpmāk pabalstu apmēri būs piesaistīti minimālo ienākumu mediānai un tiks pārskatīti katru gadu.

To paredz grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 15. novembra noteikumos Nr.857 Noteikumi par sociālajām garantijām bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās”.

No 1. jūlija stājas spēkā jaunie maksimālo ienākumu sliekšņu apmēri

Lai saņemtu atbalstu, aicinām vērsties Talsu novada pašvaldībā, kuras bāriņtiesa pieņēmusi lēmumu par ārpusģimenes aprūpi, ja jaunietis atradies audžuģimenē vai aizbildnībā un Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, ja jaunietis atradies institūcijā. Pabalstu ikmēneša izdevumiem var saņemt jaunietis, kurš mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē vai studē augstākās izglītības iestādē, kas reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā.

Vairāk informācijas šeitSociālā darba speciālistu kontaktinformācija šeit.