Lībagi

Veicot Mundigu ezera apsekošanu un ūdens kvalitātes analīzes, konstatēts, ka ezera ūdens kvalitāte atbilst normām. Ezerā atļauts peldēties.

23. augustā pašvaldība saņēma informāciju par nepieciešamību sniegt informāciju par ūdens kvalitāti neoficiālajās pašvaldības peldvietās un to uzraudzību. Tāpat ziņots, ka iedzīvotāji vērsušies Veselības inspekcijā, ka bērniem, peldoties Mundigu ezerā, radušies ādas izsitumi.

24. augustā pašvaldība lūdza Valsts zinātniskā institūta „BIOR” Talsu nodaļai veikt ūdens analīzes Mundigu ezerā, Mundigciemā, Lībagu pagasta Talsu novadā, un sagatavot analīžu pārskatu par standarta ūdens analīžu un parazitāro tārpu oliņu iespējamu klātbūtni ūdens paraugā.

Inspekcija informē, ka ezera ūdens kvalitāte pēc izmeklētajiem rādītājiem un vizuālās pārbaudes paraugu ņemšanas vietās ir atbilstoša un tā bioloģiskais piesārņojums un ūdens ķīmiskais sastāvs neapdraud peldētāju veselību.

Pašvaldība informē, ka, uzsākot 2023. gada peldsezonu, ir veiktas ūdens analīzes un noteikta tā kvalitāte Laidzes ezerā, Lubezerā, Sasmakas ezerā, Talsu ezerā, Vilkmuižas ezerā. Līdztekus 4. septembrī Veselības inspekcija valsts monitoringa ietvaros Talsu novada peldvietās: Kolkas pludmales peldvietā, Mērsraga peldvietā un Rojas pludmales peldvietā noņēma ūdens paraugus laboratoriskai testēšanai. Pārbaudes rezultāti liecina, ka ūdens kvalitāte atbilst visiem mikrobioloģiskajiem rādītājiem un šajās vietās ir atļauts peldēties.

Informējiet arī Talsu novada pašvaldības darbiniekus, ja pēc peldes kādā no novada ūdenstilpnēm bērniem uz ādas ir parādījušies izsitumiem, lai varam pēc iespējas ātrāk atkārtoti veikt ūdens analīzes.

Aicinām baudīt rudens peldes un ievērot drošības noteikumus, atrodoties pie ūdens!

Aija Svarinska

Vides speciāliste - Kabinets: 319. / 2. korpuss, 3. stāvs