Kultūra Sabile

Lai arī Sabiles kultūras nama atjaunošana tika sākta jau 2021. gadā, tomēr ēka neatbilstošās fasādes un būvnieka atteikšanās nepilnības novērst dēļ, joprojām nav nodota ekspluatācijā. Diskusijas ar būvnieku ir ieilgušas, bet pašvaldība paliek pie sava: ēkas fasāde jāatjauno būvniekam, neprasot pašvaldībai papildu finansējumu.

2021. gadā tika sākta Sabiles kultūras nama rekonstrukcija, lai ne tikai novērstu Būvniecības valsts kontroles biroja konstatētās nepilnības, kas ilgstoši liedza daļu no nama izmantot, bet arī lai uzlabotu tā kopējo tehnisko stāvokli. 2022. gada beigās, būvdarbiem noslēdzoties, objekts tika apsekots un tika sastādīts defektu akts. Tajā tika norādīti arī defekti ēkas fasādē: fiksēta dekoratīvās apdares sasaistes zaudēšana ar pamatni, ko, iespējams, radīja zemā gaisa temperatūra un mitrums būvdarbu laikā. Laika gaitā no ēkas fasādes atdalījušies lieli dekoratīvās apdares laukumi.

Talsu novada pašvaldība uzstāj, ka būvdarbi jāpabeidz un objekts jānodod ekspluatācijā, savukārt SIA „Bildberg” tam nepiekrīt. Nespējot rast kopsaucēju, Talsu novada pašvaldība par situāciju augustā informējusi Būvniecības valsts kontroles biroju, bet atbilde vēl nav saņemta.

Talsu novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Haselbaums informē, ka tiek apsvērta iespēja Sabiles kultūras nama pārbūvi sadalīt divās kārtās, nošķirot fasādi no pārējās ēkas. Šāds lēmums ļautu pieņemt ekspluatācijā ēku, bet ne tās fasādi, tā dodot iespēju izmantot nama iekštelpas tām paredzētajiem mērķiem.

Jau informējām, ka 2021. gadā uzsākta Sabiles kultūras nama pārbūve par aptuveni 1,2 miljoniem eiro. Būvdarbu laikā pārbūvētas ēkas nesošās konstrukcijas, ēka nosiltināta un nomainīts jumta segums, uzlabota virszemes notekūdeņu novadīšanas un ventilācijas sistēma, nomainīti logi un durvis, atjaunotas iekštelpas.