Vide

22. aprīlī Lielās talkas aktivitātes gaidāmas arī Talsos. Tā kā pagājušajā gadā noslēdzās ābeļziedu stara izveide pilsētā, tad šajā gadā, līdztekus jau ierastām aktivitātēm, paredzēts izmēģināt ko jaunu un pilsētā līdz šim nebijušu – dabiskās pļavas sēšanu.

22. aprīlī Lielā talka noritēs arī Talsu novadā: tās laikā tiks sakoptas un labiekārtotas novada pilsētas un pagasti.

Talsu pilsētas iedzīvotāji aicināti piedalīties vairākās aktivitātēs. Talsu Galvenā bibliotēka 22. aprīlī 9.00 organizē tikšanos Jaunajos kapos Talsos, kur tiks sakoptas 15 ar literatūru, grāmatām un kultūru saistītu apglabāto personu kapavietas, par kurām talkas dalībnieki varēs uzzināt vairāk.

Savukārt Talsu pilsētas pārvalde 22. aprīlī 10.00 aicina tikties pie āra trenažieriem Vilkmuižas ezera galā, lai katrs izvēlētos tīkamāko darbu. Aktivitātes plānotas dažādas, tās būs piemērotas visu vecumu talkotājiem: atkritumu lasīšana Vilkmuižas ezera apkārtnē, putnu būrīšu krāsošana, latvāņu izduršana vai dabiskās pļavas sēšana Dzirnavkalna pakājē.

Lai arī citviet dabiskās pļavas vairs nav nekāds jaunums, tomēr Talsos tā tiks sēta pirmo reizi. Dabiskās pļavas pilsētās akcentē un izceļ vides bagātību, kā arī vērš to daudz pievilcīgāku apkārtējiem.

Augsne sēšanai tiks sagatavota jau iepriekš, bet katram interesentam būs iespēja pievienoties sēšanas procesam. Talkas dienā ar iedzīvotāju iesaisti plānots iesēt divu veidu sēklu maisījumus. Viens no tiem būs „Viena vasara”, kas ir 14 dažādu puķu sēklu maisījums, kas sastāv no viengadīgām puķu sēklām. Tā sastāvā ir, piemēram, Vasaras adonis, Lauka ilzīte, Tīruma kliņģerīte, Zilā rudzupuķe, Tīruma neaizmirstule, Zīda magone un Tīruma vijolīte. Savukārt otrs sēklu maisījums ir „Gaisīgā pļava”, kas apvieno ap 30 dažādu sugu daudzgadīgo puķu un zālienu sēklas, piemēram, Sējuma krizantēmu, Parasto pelašķi, Savvaļas burkānu, Mīksto madaru, Pļavas spulgotni, Pļavas lapsasti un citus.

Pirmie pļavas augi Dzirnavkalna pakājē uzziedēs jau šovasar, bet krāšņākais skats būs vērojams pēc gada. Ja vēlies, lai pļavas skaistums ienāk arī mūsu pilsētā, piedalies!

Pēc 13.00 visi talkotāji aicināti uz kopīgu zupas ēšanu āra trenažieru laukuma teritorijā.

Novada pilsētās un pagastos par talkas norisi un arī par maisu izdali atbildīgi ir pārvalžu vadītāji vai to darbinieki: ja publiskajās teritorijās vēlies talkot individuāli un nepieciešami talkas maisi, sazinies ar attiecīgo pārvaldes vadītāju! Arī talkas dienā atbildīgie un koordinatori būs sasniedzami telefoniski, lai iedzīvotājus informētu par talkas norisi, maisu sadali un savākšanu.

Lielā talka Talsos 2023