Kolka Kultūra Mērsrags Roja
Lībiešu karogs

Šī gada 18. novembrī lībiešu karogam aprit 100 gadu. Tieši pirms simt gadiem, 1923. gada 18. novembrī, Mazirbes mācītājmuižā tika uzvilkts lībiešu karogs. Kopš 1998. gada pēc Lībiešu kultūras centra un Starptautiskās lībiešu draugu biedrības ierosmes šajā Latvijai būtiskajā dienā lībieši un to pēcteči visā pasaulē svin Karoga dienu, godinot karoga neatsveramo lomu lībiešu identitātes stiprināšanā visās paaudzēs.

Karoga pacelšana Mazirbē 1923. gada 18. novembrī ir viens no retajiem svarīgajiem notikumiem lībiešu dzīvē, kas iemūžināts ne tikai atmiņās, bet arī dzejā. 1969. gadā somu dzejnieks Marti Hāvio ar pseidonīmu P. Mustapē savā krājumā „Tuuli Airistolta” (Vējš no Airisto) iekļāva dzejoli, kas stāsta par šo dienu pirms simt gadiem. Piedāvājam žurnālistes Gundegas Blumbergas rakstu par lībiešu karogu. 

2023. gads bijis lībiešu saimei norisēm bagāts – tas pagājis Lībiešu mantojuma gada zīmē, ietverot plašu pasākumu un aktivitāšu kopumu, ar vērienīgu koncertu 2. aprīlī tika atzīmēta Līvu (lībiešu) savienības (Līvõd Īt) simtgade, kā ierasts, augusta pirmajā sestdienā Mazirbē norisinājās Lībiešu svētki.

Piedāvājam iepazīties ar karoga stāsta rakstiem:

Publikācijas sagatavotas Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projektā „Mūsdienu Lībiešu kultūrtelpas vēsturiskās saknes”

Lībiešu kultūras centrs