Stende

Latvijas producentu kompānija „Film Angels Studio” sadarbībā ar Dienvidkorejas kompāniju „Hive Media Corp.” un franču kompāniju „Keystone Films” realizē nozīmīgu Korejas filmu projektu — spēlfilmas „HARBIN” uzņemšanu Latvijā.

No 20. februāra līdz 22. februārim filmēšana notiek arī Stendes stacijā. Filma stāsta par Korejas vēstures lielāko varoni An Jung-geun, kurš bija neatkarības cīnītājs pret Japānas koloniālajiem valdniekiem. Latvijā tiks filmēti vēsturiskie notikumi, kas 1909. gadā norisinājās Vladivostokā, Krievijā un Harbinā, Ķīnā, kur galvenais varonis ar Korejas neatkarības pretošanās grupu cīnījās pret Japānas impērijas militārajiem spēkiem un, riskējot ar savu dzīvību, nonāvēja imperatoriskās Japānas slepenās padomes prezidentu Ito Hirobumi.

Šo mākslas filmu producē Dienvidkorejas filmu studija „Hive Media Corp.”, kuras filmas guvušas lielus panākumus ne tikai Korejā, bet arī visā pasaulē. Filmas režisors Woo Min-ho ir ieguvis neskaitāmas balvas kā labākais Dienvidkorejas režisors, un filmas operators Hong Kyung-pyo ir zināms visā pasaulē pēc darba vairākus Oskarus ieguvušajā filmā „Parasite”. Filmēšanas darbu norise plānota 2023. gada janvārī un februārī Rīgā, Cesvainē, Reņģē, Stendē, Kuldīgā un Liepājā.

Filmēšanā piedalīsies vairāki latviešu aktieri – Guna Zariņa, Lauris Subatnieks, Arnolds Osis, Aleksandrs Maļikovs un 400 masu skatu dalībnieki. Filmas veidotāji pateicas par sapratni un atsaucību, ievērojot filmēšanas dēļ radītos ierobežojumus.

Stendes pilsētas pārvalde