Mērsrags

Talsu novada pašvaldība ir realizējusi projektu Nr. 23-08-FL06-F043.0206-000002 Piekrastes atpūtas laukuma labiekārtošana Mērsragā” sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un biedrību Talsu partnerība”. Projekta mērķis – nodrošināt piekrastes teritorijas kāpu zonas piesārņojuma mazināšanu un dabas resursu aizsardzību, piekrastes stāvlaukumā uzstādīt labiekārtotas tualetes, izveidot un labiekārtot atkritumu novietni.

Projektā ir uzstādītas trīs rūpnieciski ražotas tualetes, izveidota un labiekārtota atkritumu novietne. Tika demontēts esošais atkritumu laukums un žogs, tā vietā veicot jauna atkrituma laukuma izbūvi – pamatnes atrakšana, betonēšana un jauna žoga uzstādīšana. Projektā paveiktais uzlabos piekrastes infrastruktūru, saglabās kāpu zonu un paaugstinās piekrastes teritorijas kvalitāti. Tiks uzlaboti procesi, kas saistīti ar cilvēku paradumiem un samazinās vides piesārņojumu no sadzīves atkritumiem, kas nekontrolēti izmētāti piekrastē, netiks degradēti dabas resursi jūras piekrastē pie Mērsraga bākas, jo ir uzstādītas labiekārtotas sabiedriskās tualetes. Labiekārtotajās tualetēs ir nodrošināta vides pieejamība arī personām ar funkcionāliem traucējumiem. Pie stāvlaukuma ir izveidots un labiekārtots atkritumu laukums. Īstenojot projektu, ir radīta labvēlīga vide piekrastes apmeklētājiem, kas varētu nodrošināt apmeklētāju skaita pieaugumu.

Talsu novada pašvaldības projektu realizēja būvnieks SIA “AJOR”, būvuzraugs SIA Geo Consultants” un projektētājs SIA Ruber”.

Projekta Piekrastes atpūtas laukuma labiekārtošana Mērsragā” kopējās izmaksas ir 85979,28 EUR ieskaitot PVN 21%, attiecināmās izmaksas ir 85979,28 EUR, publiskais finansējums – 77381,35 EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 8597,83 EUR.

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

Logo kolāža – attīstības plāns, Leader, Jūrlietu fonds, lauki