Sabile Talsi

SIA „Talsu namsaimnieks” arī 2023. gadā ir īstenojis daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas projektus, piesaistot Talsu novada pašvaldības līdzfinansējumu. Ir sakārtoti seši pagalmi: pieci Talsos un viens Sabilē.

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošana ir būtiska ne tikai pašas mājas iedzīvotājiem, bet novadam kopumā, jo tā ir iespēja uzlabot publiskās vides kvalitāti plašam lietotāju lokam. Darbi paveikti, ieguldot gan Talsu novada pašvaldības, gan pašu māju iedzīvotāju finansējumu.

Talsi ieguvuši piecus atjaunotus pagalmus

Darba ielā 1 uz mājai piederošās zemes izveidota automašīnu novietne un atjaunots mājas esošie ieejas celiņi. Darbus veica SIA „TLS”. Projekta kopējās izmaksas bija 13 259,87 eiro.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji Celtnieku ielā 4, 5, 6 un 8 labiekārtoja konteinera laukumu un piebraucamo ceļu pie tā. Darbus veica SIA „Talsu namsaimnieks”, un kopējās izmaksas bija 13 757,41 eiro.

Andreja Pumpura ielā 6 atjaunots pagalma segums pie ēkas kāpņu telpu ieeju mezgliem un uzstādītas velo novietnes. Projektēšanu nodrošināja SIA „PRO AKVA”, bet būvdarbus veica SIA „TLS”. Kopējās projekta izmaksas bija 11 417,46 eiro.

Rīgas ielā 9 SIA „alia Norte” par 7196,09 eiro iedzīvotāju ērtībai uzstādīja četrus jaunus soliņus un  jaunu veļas žāvētavu.

Apvienojoties Jaunās ielas 4a un Dundagas ielas 5 māju iemītniekiem un ēku apsaimniekotājiem (SIA „Talsu namsaimnieks” un biedrība „Dundagas 5”) realizēts kopējs projekts – izveidots labiekārtots kopīgs atkritumu laukums. Darbus veica SIA „Talsu namsaimnieks”, bet kopējās izmaksas bija 8405,04 eiro.

Arī Sabilē labiekārtota vide

Smilšu ielā 7, ieguldot 23 874,74 eiro, atjaunota gājēju taka un asfaltbetona laukums, uz kura uzstādīts konteinera laukums. Darbus veica SIA „TLS” un SIA „Talsu namsaimnieks”.

Īstenojot šos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas projektus, kopumā vidē ieguldīts 77 910,61 eiro. No tiem 37 902,72 eiro ir Talsu novada pašvaldības finansējums, bet 40 007,89 eiro ir daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieku līdzekļi.

SIA „Talsu namsaimnieks” pateicas daudzdzīvokļu māju īpašniekiem, māju vecākajiem, projektos iesaistītajiem sadarbības partneriem, jo tikai kopā tos var veiksmīgi īstenot.

Arī šajā gadā, ja Talsu novada pašvaldība nodrošinās šo atbalsta mehānismu, uzņēmums aicinās māju iedzīvotājus izmantot iespēju pagalmu sakārtošanai. Ja ir jau padomā kādas idejas vai vajadzības, SIA „Talsu namsaimnieks” aicina sazināties ar dzīvojamo māju apsaimniekošanas speciālistiem.