Kultūra

24. janvārī Valdgales Tautas namā tikās Talsu novada kultūras iestāžu vadītāji un kultūras speciālisti Talsu Kultūras centra rīkotajā metodiskajā dienā.

Talsu Kultūras centra direktore Dace Obodovska klātesošos iepazīstināja ar Talsu Kultūras centra Metodiskās nodaļas svarīgākajiem uzdevumiem 2024. gadā, plānoto sadarbības modeli un kopēju virzību kultūras pasākumu organizēšanā un pilnveidošanā. Savukārt Metodiskās nodaļas speciāliste kultūras jautājumos Inese Roze uzsvēra mūsu novada vēsturiskās priekšrocības kuršu un lībiešu teritoriju aspektā pastarpināti ar kultūras iestāžu līdzdalību turpināt ieinteresēt vietējo iedzīvotāju padziļināti iepazīt savas vietas unikalitāti. Tā kā 2025. gads ir mūsu novadnieka Krišjāņa Valdemāra jubilejas gads, tad liels darbs, lai šīs nozīmīgās personības vārds, kas saistās ar jūrskolu dibināšanu, kuģu būvētavu veidošanu 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā, tiktu godā celts un izskanētu visā Latvijā, būs jāiegulda gan kultūras darbiniekiem muzejos, bibliotēkās un kultūras centros, gan sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālistiem.

Jaunas zināšanas kultūras speciālisti ieguva Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūta zinātniskās asistentes Lolitas Ozoliņas lekcijā Vietas zīmolvedības praktiskā puse – izpratne un iesaiste novada zīmola attīstībā” – kāda loma gan novadā, gan katrā pilsētā un pagastā ir zīmolvedībai, tās attīstīšanai un iedzīvināšanai. Galvenā un kultūras jomā ļoti nozīmīgā atziņa, ka vietas zīmola mērķis ir veidot reputāciju un stiprināt lojalitāti savai konkrētai dzīves vietai, kas kopsummā sniegs pozitīvu pienesumu visam novadam. Lektore dalījās pieredzē ar stāstiem par veiksmīgu, vienotu zīmola ieviešanu dažādās jomās un vietās Latvijā.

Dienas noslēgumā kultūras darbinieki viesojās vienā no lielākajiem uzņēmumiem gan Valdgales pagastā, gan Talsu novadā – SIA Pindstrup Latvia”. Liels paldies uzņēmuma vadītājam Guntaram Eizenbergam par iespēju iepazīt kūdras ieguves specifiku un Aleksandram Čelinovam, vilciena un ekskursijas vadītājam, un Singuram Zariņam par muzikālo pavadījumu.

Kultūras centru darbinieki uzsver, ka šādas tikšanās, pieredzes un viedokļu apmaiņa, jaunu zināšanu apguve ir ļoti nepieciešama darba kvalitātes uzlabošanai, tāpēc iespēju robežās visa gada garumā metodiskā nodaļa ir plānojusi regulāras tikšanās ar speciālistiem, dažādu jomu lektoriem, kuri dalītos ar zināšanām un padomiem veiksmīgam darbam, un iepazīt Talsu novada kultūras iestādes un tajās darbojošos amatiermākslas un lietišķās mākslas kolektīvu darbību.

Talsu Kultūras centra rīkotā metodiskā diena