Valdemārpils Tūrisms Kultūra

Krišjāņa Valdemāra namā līdz augusta beigām ir apskatāmas 2 radošu personību izstādes, kā arī piektdienas vakaros būs iespēja apmeklēt pasākumus ČALOT, lai kopā skatītos fotogrāfijas, filmas un dalītos atmiņās par Valdemārpils pilsētas ikdienas un svētku mirkļiem.

Ēka Lielajā ielā 27, Valdemārpilī, ir ar nozīmīgu vēstures stāstu un jau sākotnēji ir simbols vietējās sabiedrības saliedētībai, jo tās būvniecība tika pabeigta pateicoties aktīvo Ārlavas pagasta uzņēmēju biedrību un iedzīvotāju ziedojumiem, kas tika vākti jau K. Valdemāra piemiņas ēkas izveidei.

Pateicoties kokgriezēja Igurda Baņķa apņēmībai un darbam, ēkā līdz mūsdienām ir saglabājusies K. Valdemāra piemiņas zāle ar viņa portretu un Talsu mākslinieka, scenogrāfa Kārļa Freimaņa veidotajiem dekorējumiem un kultūrvēsturisku vērtību lielizmēra gleznām Latvji, brauciet jūriņā!” sienu pretējās pusēs. Apmeklētājiem paveras iespēja zālē aplūkot arī unikālos sienu rotājumus un oriģinālos sienu koka dekorus.

Igurdam Baņķim, sadarbībā ar fotogrāfu Daini Kārkluvalku un Valdemārpils Tūrisma informācijas centru, ir realizēta iecere par ceļojošo fotogrāfiju izstādi, kas sākotnēji līdz šī gada augusta beigām apmeklētājiem Valdemārpilī ļauj iepazīt un izzināt nozīmīgākos pilsētas vēstures notikumus, vērot pilsētas arhitektūras un dabas ainavas no putna lidojuma, kā arī atklāt interesantus faktus par K. Valdemāra dzīvi pilsētā, apvienojumā ar iespēju apskatīt arī vēsturisko zāli.

Izstāde ir veidota ar Talsu novada pašvaldības kultūras un tūrisma projektu konkursa ietvaros.

Pārējās ēkas telpās ir izvietota dažādu autoru izstāde ar nosaukumu Vīzija”, kas ir kā nākotnes vēstījums, ka šajās telpās būtu jādzīvo kultūrai, mākslai un amatniecībai.

Izstādē iespējams aplūkot Talsu keramiķu biedrības Ciparnīca” izstādi Nestabilitāte”, Ildzes Oses ziedu gleznas, grafiķes Baibas Kalnas smalkos darbus, Igurda Baņķa zīmējumus, Baibas Karoles mezglojumus, Katrīnes Vīnertes laimes akmeņus, Lienes Fridrihsones gleznas, Sigitas Celmiņas ģimenes albuma vēsturiskos mirkļus un oriģinālo sendienu trauku servīzi.

Katru piektdienu, līdz pat augusta beigām, plkst. 18.00 visi pilsētas esošie un bijušie iedzīvotāji, kā arī viesi aicināti uz pasākumu ČALOT”, kurā kopīgi tiks skatītas fotogrāfijas, filmas. Ikviens interesents aicināts dalīties ar saviem atmiņu un piedzīvojumu stāstiem, atklājot aizraujošas vēstures liecības, ko iekļaut kopīgajā pilsētas vēstures arhīvā.

Pasākuma laikā būs atvērta vietējo uzņēmēju gardnīca Smuk` Gatavo, kur būs iespējams nobaudīt pašceptas kūkas, dažādus našķus, uzkodas un baudīt lielisku kafiju vai kādu vīnu sadarbībā ar ģimenes uzņēmumu SIA Lubeco.

Par visu aktuālo Valdemārpilī un apkaimē vienmēr uzzināsiet un atradīsiet, sekojot @visitvaldemarpils sociālajiem medijiem Facebook un Instagram.

Krišjāņa Valdemāra piemiņas nama izstādes