Kolka

Konkursa „Jaunu granulu apkures katlu iegāde un uzstādīšana Talsu novada pašvaldības vajadzībām” iepirkumā ir uzvarējusi firma SIA „SB”, kas piegādāja un uzstādīja Kolkas pagasta pārvaldes ēkā „Brigas” jaunu automātisko granulu apkures katlu.

Šie uzlabojumi ievērojami uzlabos mikroklimatu ēkā, jo apkure automātiski un pakāpeniski apsildīs ēku visā diennakts garumā. Finansējums piešķirts no Vides aizsardzības fonda Dabas resursa nodokļa līdzekļiem. Tā kā šajā ēkā atrodas doktorāts un zobārstniecības kabinets, no rītiem apmeklētāji varēs nākt uz vajadzīgajām procedūrām jau ērtās un siltās telpās. Iepriekš ar veco malkas apkures katlu ne vienmēr no rītiem pēc aukstām ziemas naktīm bija iespējams sasniegt telpās vajadzīgo temperatūru. Arī skurstenis daudzo lietošanas gadu rezultātā bija saplaisājis un ugunsnedrošs, bet tagad tika izoderēts ar nerūsējošā tērauda oderi. Projekta rezultātā tiks ietaupīta nauda kurinātāja uzturēšanai un arī granulas pēc aprēķiniem vajadzēs pirkt mazāk, kā malku, jo granulu katlam ir augstāks lietderības koeficients, kā vecajam malkas apkures katlam. Esam pateicīgi Talsu novada deputātam Laurim Pīlēģim par atbalstu šī projekta virzībā.

Jau 6. decembrī uzsākta pilnvērtīga jaunā granulu apkures katla ekspluatēšana.