Kolka Uzņēmējdarbība

Spītējot aukstajiem laikapstākļiem, 28. oktobra pēcpusdienā ar pūtēju orķestra „Ugāle” jestro mūziku un skanīgā Kolkas lībiešu ansambļa „Laula” sadziedāšanos kuplā ļaužu pulkā svinīgi tika atklāta jaunā tirdzniecības vieta, kas funkcionāli apvienota vienā ēkā ar brīvdabas estrādi un atrodas Kolkas stadionā.

Līdz ar jauno tirgus ēku kolcenieki un pagasta viesi ir ieguvuši ne tikai komfortablus tirgošanās apstākļus, bet arī estētiski pievilcīgu vietu citiem publiskiem pasākumiem – otrpus ēkai ierīkota vasaras estrāde.

Projekts Tirdzniecības vietas izveide Kolkā” tapis kopā ar Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālo lauksaimniecības pārvaldi, pārbūvējot veco Kolkas vasaras estrādi pašvaldības īpašumā „Stadions” Kolkas pagastā par mūsdienu prasībām atbilstošu, sabiedrībai ērti izmantojamu, estētiski un tehniski pievilcīgu estrādi no jūras puses un vietējo mājražotāju un zivju produkcijas tirdzniecības vietu no Kolkas centrālās ielas puses.

Kā stāsta Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Orinskis, līdzšinējā Kolkas tirdzniecības vieta bija estētiski nepievilcīgās telpās, aukstumā un neērtībās. Tirdzniecības vietas izveidošana bijis neatliekamākais un vajadzīgākais darbs, kas Kolkā jāizdara. Pirmajā projekta realizēšanas centienu gadā viegli neesot gājis, tomēr visiem negludumiem tikts pāri, un rezultāts ir ļoti pozitīvs. Tirdzniecības vieta tagad atradīsies Kolkas ciema centrā redzamā vietā. Ir iecere, ka jaunās tirgus ēkas esamība rosinās dzīvīgāku ekonomisko aktivitāti, tai esot vietai, kur vietējie zvejnieki un uzņēmēji var realizēt savu produkciju, gatavot dažādus gardumus, kūpināt, cept un tirgot, it īpaši tūrisma sezonas laikā. Pēdējo gadu laikā Kolkā ir jau uzbūvēti un vēl tiek būvēti vairāki viesu nami, kas savukārt nozīmē lielāku tūristu pieplūdumu un vietējo iedzīvotāju nodarbinātību tūristu apkalpošanā. „Ir cerība, ka mēs būsim palīdzējuši sagatavot vietu, kur mazie uzņēmēji varēs gūt papildu ienākumus, realizēt savu produkciju, līdz ar to – attīstīties. Ieguldām naudu tur, kur ir attīstība.”

Tirgus atklāšanas pasākumā Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Orinskis sacīja: „Tirgus vietu Kolkā daudzi ir gribējuši un arī darījuši lietas labā, lai tā taptu. Godināsim šos cilvēkus un novēlēsim mūsu vietējiem uzņēmējiem un zvejniekiem, kuri te varēs tirgoties un labāk attīstīt savus mazos biznesus, – lai viņiem visiem labi veicas!”

Tirgus ēkas plānošanas darbi sākušies jau pirms dažiem gadiem, kad pagasta pārvaldītāja amatā strādāja Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks administratīvajos jautājumos, kolcenieks Aldis Pinkens, – viņam kā idejas autoram un projekta atbalstītājam ticis arī svinīgās lentes pārgriešanas gods. A. Pinkens uzrunā teica: “Man patīk multifunkcionalitāte, un jau 2020. gadā radās doma, ka šī varētu būt piemērota vieta, kur vienā objektā apvienot vairākas kolceniekiem vajadzīgas lietas. Ziemeļkurzemes biznesa asociācijas vadītāja Gunta Abaja deva padomu, kā ar Eiropas savienības finansējuma atbalstu kolcenieki varētu tikt pie viena jauna, skaista objekta –  tirdzniecības vietas Kolkā, kas ir apvienota ar vasaras estrādi.

Ļoti lielu paldies saku arhitektēm Aigai Freibergai un Marinai Gavrjutinai, kuras palīdzēja šai mājai tapt tieši šādā veidolā. Liels paldies visiem, kas piedalījās, deva padomu, palīdzēja un strādāja.”

Kolkas tirdzniecības vietas un brīvdabas estrādes ēkas kopējās izmaksas ir 352 406,56 eiro: publiskais LEADER projekta finansējums ir 177 114,96 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums – 175 291,60 eiro.

Jūrlietu un zivsaimniecības fonds

Projekts Nr. 22-08-FL04-F043.0206-000001