Sociālā aizsardzība Talsi

7. oktobrī no 10.00 līdz 13.00 uz labdarības tirgu Talsu tirgū aicina Druvvaldis, Strazdes rūķi, kolektīvs „Draudzība”, leijerkastnieks Gatis Grīnbergs, Čubiš no Rojas un Roberto Meloni. Līdztekus tirgotāju sarūpētiem labumiem un dažādām aktivitātēm notiks arī vietējo uzņēmēju dāvāto darbu izsole. Solot vairāk, iegūsi ne tikai iepriecinājumu sev, bet arī finansiāli atbalstīsi zupas virtuvi Talsos.

Aktivitātes Talsu tirgū sāksies 10.00, kad uz Druvvalža labdarības tirgu būs atbraukuši Strazdes rūķi, bet ap 10.20 muzikālu dāvanu labdarības tirgus apmeklētājiem veltīs kolektīvs „Draudzība”. Par tirgus atmosfēru rūpēsies arī leijerkastnieks Gatis Grīnbergs.

Ne tikai gardu un pašgatavotu produkciju, bet arī interesantas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem (zinātnes eksperimenti, jaunākās tehnoloģijas, hennas zīmējumi, spēles virtuālās realitātes brillēs) piedāvās Talsu novada pašvaldības Centrālās pārvaldes darbinieki, Talsu 2. vidusskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni, Talsu pensionāru biedrība, Valdemārpils mazpulki, dejotāji no Pastendes „Sprigaņa”, Strazdes rūķi, SIA „Talsu Vēstis”, individuālie tirgotāji Sindija Zihmane, Nora un Ance Dreiškenas, Linards Āboltiņš un Sanija Spole.

Izsolē, kas sāksies ap 11.45 un ko vadīs Roberto Meloni, vairāksolīšanā (sākuma cena būs 50% apmērā no produkta vērtības) varēs iegādāties „Ciparnīcas Tals’ Keramik’ un Innas Freibergas unikālos traukus, Kristīnes Volfas radītā zīmola „Mīci” plastilīnu no dabīgajām izejvielām, reģionālā laikraksta „Talsu Vēstis” drukātā un elektroniskā izdevuma abonementus, Agneses Loķes fitnesa abonementus dažādā vērtībā, „Epic print” apdrukātās cepures, „Betolli” unikālos produktus (cepures, T kreklu, džemperi, tauriņu), kas radīti, lai izceltu piederību Talsiem, „Knots for happiness” dāvinājumu makramē tehnikā, z/s „Cukuriņi” smiltsērkšķu produkciju rudens vitamīnu devai (komplektā ietilpst smiltsērkšķu sula, tēja un eļļa), Ildzes Oses mazizmēra gleznas, „Mūsmājas” dāvanu karti kādai no Gruzijas ēdienu gatavošanas meistarklasēm (auksto uzkodu, hinkaļu vai hačapuri gatavošanai).

12.00 par ziedojumiem varēs baudīt Čubiš gatavoto zivju zupu, bet pēc tam: Roberto muzikālo priekšnesumu.

Iekštelpas noformējumā tiks izmantoti SIA „Kurzemes sēklas” dāvinātie dārzeņi.

Ienākumi no tirgošanās, aktivitātēm un izsoles tiks ziedoti zupas virtuves Talsos darbam. Norēķināties varēs tikai skaidrā naudā.

Zupas virtuve, pateicoties biedrības „Baložu pasts” pārstāves Janas Biezās un kafejnīcas „Bella” īpašnieces Gitas Mauriņas iniciatīvai, darbu sāka 2022./2023. gada sezonā. Septiņu mēnešu laikā tika izsniegtas 10 056 zupas porcijas. Tās darbs tiek uzturēts tikai no līdzcilvēku ziedojumiem.

Silta zupa ir nepieciešama cilvēka ķermenim, bet silti darbi – dvēselei.

Kur tad liksies, Talsu tirgū tiksies!