Drošība
Smēķēšanas apkarošana

Talsu novada pašvaldība šonedēļ saņēmusi informāciju par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu un elektronisko smēķēšanas ierīču iegādāšanos un nodošanu nepilngadīgām personām Talsu autoostas teritorijā.

Atgādinām ikvienam iedzīvotājam, ka situācija, kad pilngadīgas personas iegādājas alkoholiskos dzērienus, tabakas izstrādājumus vai citas apreibinošās vielas un nodod lietošanā nepilngadīgajām personām, ir sodāma rīcība. Pie administratīvās atbildības var saukt gan pilngadīgo, gan nepilngadīgo personu.

Talsu novada pašvaldības policija aicina vecākus ar saviem bērniem noteikti izrunāt to, ka nedrīkst iegādāties alkoholiskos dzērienus vai citas apreibinošās vielas paši, kā arī izmantot šādām darbībām pilngadīgas personas.

Talsu novada pašvaldības policija informē, lai policija veiksmīgi un efektīvi varētu cīnīties ar šīm personām, kuras iegādājas nepilngadīgajām personām apreibinošās vielas, tad no iedzīvotājiem būtu nepieciešama aktīva līdzdalība. Kad tiek konstatēts šāds gadījums, tad noteikti nekavējoties būtu jāziņo Valsts policijai uz diennakts tālruni 110 vai Talsu novada pašvaldības policijai uz diennakts tālruni 26132701, un jāsniedz informācija par minēto gadījumu.

Kā stāsta Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds: „Paralēli, iespēju robežās, būtu labi, ja iedzīvotāji minēto notikumu un iesaistītās personas varētu nofilmēt vai nofotografēt, lai pēc nepieciešamības minētos pierādījumus varētu iesniegt policijai. Šādās situācijās ļoti liela nozīme ir iedzīvotāju iesaistei un sadarbībai ar policiju, sniedzot nepieciešamos paskaidrojumus vai liecības par minēto notikumu.”

Pašvaldības policija lūdz iedzīvotājiem nepalikt vienaldzīgiem pret šādiem gadījumiem, bet informēt policiju, jo, kopā sadarbojoties, tiek veidota drošāka vide. Informējam, ka šobrīd pašvaldības policijā ir aktīvs administratīvais process par alkoholisko dzērienu iegādi un nodošanu nepilngadīgai personai!