Sabiedrības līdzdalība Novadā
minka

Talsu novada pašvaldības darba principi ir iedzīvotāju interesēs vērsti, tomēr ir situācijas, kad no iedzīvotājiem tiek saņemti aizrādījumi par laikus nesaņemtu atbildi vai neatbilstošas kvalitātes pakalpojumiem no pašvaldības puses. Lai šādus gadījumus novērstu, Talsu novada pašvaldība ir izveidojusi atsevišķu e-pasta adresi sudzibas@talsi.lv.

Ja esi saskāries ar situāciju, kad uz jautājumu pašvaldībai, tās speciālistiem neesi saņēmis atbildi vai arī tā tiek kavēta, par to nebrīdinot, vai arī kāds no pašvaldības, tās iestāžu vai struktūrvienību sniegtajiem pakalpojumiem (tajā skaitā arī pilsētu un pagastu pārvaldes) nav bijis atbilstošas kvalitātes, sūti par to informāciju uz e-pastu sudzibas@talsi.lv! Visi saņemtie ziņojumi nepastarpināti nonāks pie pašvaldības vadības (administrācijas), tiks apkopoti un izvērtēti, nodrošinot atgriezenisko saiti tās iesūtītājam, lai tādējādi uzlabotu pašvaldības darba kvalitāti.

Atgādinām, ka Talsu novada pašvaldība saziņai ar iedzīvotājiem izmanto daudzveidīgas komunikācijas formas.

Talsu novada pašvaldības oficiālā e-pasta adrese ir pasts@talsi.lv. Tajā aicinām iesūtīt pašvaldībai adresētus iesniegumus, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu. Šajā saziņas formā saņemto informāciju Dokumentu un pārvaldības nodaļas speciālisti reģistrē pašvaldības lietvedības sistēmā un sūtītājam tiek sniegta atbilde likumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Iesniegumu likums paredz sniegt atbildi ne vēlāk kā mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas. Ja atbildes sniegšana prasa komplicētu pieeju un to nav iespējams sniegt mēneša laikā, tad pašvaldībai iesnieguma iesniedzējam ir jānosūta starpatbilde, kurā, ja iespējams, jānorāda gala atbildes sniegšanas termiņš.

Oficiālā saziņa ar Talsu novada pašvaldību var notikt, izmantojot arī e-adresi (tas nav e-pasts, tā ir digitālā pastkastīte portālā Latvija.gov.lv). Šī iespēja ir ikvienam, kam ir e-adrese, bet personas identifikācija notiek, izmantojot kvalificētu elektroniskās identifikācijas līdzekli (eID, eParaksts, eParaksts mobile).

Joprojām iesniegumus pašvaldībai var sūtīt arī pa pastu (Kareivju iela 7, Talsi, Talsu novads, LV-3201) vai tos ievietot pie pilsētu un pagastu pārvaldēm vai pie administratīvā centra (Kareivju iela 7, Talsi) ieejas durvīm izvietotajās pasta kastītēs. Arī šādā veidā saņemtā informācija tiek reģistrēta lietvedības sistēmā un atbildes tiek sniegtas likumā noteiktajā kārtībā un termiņā.

Lai noskaidrotu ikdienišķus jautājumus vai informētu par kādām problēmām, aicinām izmantot e-pasta adresi info@talsi.lv. Tas ir e-pasts, ko apkalpo Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa, te saņemtās ziņas netiek oficiāli reģistrētas un uz tām netiek atbildēts oficiālajā kārtībā. Atbildes uz šeit iesūtītajiem jautājumiem tiek sagatavotas, sadarbojoties ar atbildīgo jomu speciālistiem, tās jautātājam tiek nosūtītas e-pastā, kolīdz ir rasta atbilde uz iedzīvotāja jautājumu.

E-pastā info@talsi.lv tiek saņemta arī tā iedzīvotāju informācija, kas tiek iesūtīta no „Uzdod jautājumu” formas pašvaldības tīmekļvietnē www.talsunovads.lv. Arī uz šeit uzdotajiem jautājumiem atbildes sagatavo Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa, sadarbojoties ar atbildīgajiem speciālistiem.

Tāpat saziņa ar pašvaldību var notikt Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas uzturētajos Talsu novada pašvaldības sociālajos kontos (Facebook.com, Instagram.com, twitter.com), bet šādos gadījumos nepieciešams precīzi formulēt jautājumu, ne tikai izteikt viedokli.

Nereti viena no efektīvākajām jautājumu risināšanas metodēm ir tieša saziņa ar attiecīgo pašvaldības speciālistu. Visu pašvaldības darbinieku kontaktinformācija pieejama tīmekļvietnē www.talsunovads.lv, savukārt centrālās pārvaldes speciālisti klātienes tikšanās reizēm pieejami katru otrdienu no 17.00 līdz 18.00.