Stende

Pēc atkārtota iepirkuma konkursa izsludināšanas par Stacijas ielas pārbūvi un Dumpīšu ielas posma izbūvi Stendē rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai, tajā par uzvarētāju atzīts SIA „Saldus ceļinieks”. Kolīdz tiks saņemts nepieciešamais saskaņojums no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA), pašvaldība vērsīsies Valsts kasē, lai saņemtu nepieciešamo aizdevumu projekta realizēšanai un tiks noslēgts līgums ar būvnieku.

Iepirkuma konkursā piedāvājumus bija iesnieguši pieci pretendenti, bet līguma slēgšanas tiesības piešķirtas SIA „Saldus ceļinieks” par līgumcenu 2 177 489,62 eiro (bez PVN).

Patlaban projekta dokumentāciju izvērtē CFLA, pēc pozitīva lēmuma saņemšanas Talsu novada pašvaldība vērsīsies pēc aizdevuma Valsts kasē un noslēgs līgumu par būvdarbiem. Būvdarbus paredzēts šogad atsākt, bet projekta īstenošanas termiņš ir līdz nākamā gada oktobrim.

Lai mazinātu neērtības Stacijas ielas iedzīvotājiem, ielas posms ir apstrādāts ar pretputekļu materiālu, tāpat pārvalde regulāri nodrošina tā uzturēšanu.

ERAF projektā „Publiskās infrastruktūras attīstība Stendē rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai” paredzēts pārbūvēt Stacijas ielu posmā no Brīvības ielas līdz Stendes pilsētas robežai, Dumpīšu ielas pagarinājumu, kas savieno Stacijas ielu un esošo Dumpīšu ielu, un Dumpīšu ielas posmu.

Jau informējām, ka, lai sakārtotu Stendes ielu infrastruktūru, 2020. gada novembrī tika uzsākta Stacijas ielas pārbūve, paredzot arī jauna Dumpīšu ielas posma izbūvi. 2021. gadā Talsu novada pašvaldība lauza līgumu ar būvnieku potenciālā interešu konflikta dēļ iepirkuma norisē, uz ko jau pēc būvdarbu līguma noslēgšanas norādīja CFLA un kas paredzēja pašvaldībai finanšu korekciju Eiropas Savienības (ES) finansējumam pilnā apmērā. Straujā būvniecības cenu kāpuma dēļ otrajā iepirkuma konkursā  uzvarējušais būvnieks atteicās slēgt līgumu par sākotnēji piedāvāto līguma izpildes summu, tādēļ iepirkuma procedūra tika uzsākta no jauna.