Drošība

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, pamatojoties uz Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumu, ir izstrādājis vadlīnijas, kas nosaka minimālās prasības potenciālajām patvertnēm. Tās ir ceļvedis, lai cilvēks, kuram pieder kāds īpašums, kas potenciāli varētu tikt izmantots kā patvertne, zinātu, kādi uzlabojumi vēl ir nepieciešami. Ja privātpersona ir gatava nodrošināt šīs telpas patvertnes vajadzībām publiskai lietošanai, tad aicinām sazināties ar pašvaldību.

Vadlīnijas potenciālo patvertņu minimālajām tehniskajām prasībām pieejamas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tīmekļvietnē (ŠEIT), tās ir rekomendējošas un satur būtiskākos ieteikumus, kas jāņem vērā, atjaunojot vai izveidojot vietu, kur patverties krīzes situācijā.

Ja privātpersona vēlas nodrošināt tai piederošās telpas kā patvertni arī publiskajai lietošanai, tad jāvēršas pašvaldībā, kas tās apsekos, izvērtējot telpu atbilstību izstrādātajām vadlīnijām.

Patlaban Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests turpina pagrabstāvu un pazemes stāvu apsekošanu, kā arī šīs informācijas apkopošanu.