Talsi
Rotaļu laukums

Pagājušajā gadā tika atklāta bērnu rotaļu laukuma Kareivju ielā Talsos 1. kārta, bet tagad notiek 2. un 3. kārtas būvprojekta izstrāde. Paredzēts, ka tas tiks pabeigts jūnija vidū un tā tematikā tiks ievēroti Vilkmuižas ezera teritorijas attīstības koncepcijas nosacījumi.

Būvprojekta „Rotaļu laukuma pārbūve Kareivju ielā Talsos 2. un 3. kārta” izstrādi un autoruzraudzību nodrošina SIA „Balta istaba” par 13 800 eiro (bez PVN). Tam jābūt gatavam līdz jūnija vidum, savukārt pēc tam tiks meklētas iespējas būvdarbiem, iespējams, tos paredzot nākamā gada pašvaldības budžetā.

Ja bērnu rotaļu laukuma 1. kārta vairāk paredzēta pašiem mazākajiem, tad 2. un 3. kārta ietvers aktivitātes jau lielākiem bērniem.

Bērniem no četriem līdz desmit gadiem būs pieejama kompleksa aktivitāte līdakas formā. To varēs izmantot gan, lai patvertos no nelabvēlīgiem laikapstākļiem, gan lai izpētītu zivs asaku no iekšpuses. Elementā būs iestrādāti alpīnisma kāpšļi un divi slidkalniņi: 2,3 metrus un 5 metrus gari. Teritorijā, līdztekus labiekārtojuma elementiem, būs arī batuts un nelielu akmeņu formas gumijas atveidojumā līdzsvara un kāpšanas aktivitātei.

Savukārt 3. kārtas aktivitāšu centrs būs veidots zara formā. Tajā būs integrēti tīkli, virves, šūpoles, arī batuts un akmeņi gumijas atveidojumā. Teritorijā plānots ierīkot dzeramā ūdens brīvkrānu.

Abu kārtu būvprojekts tiek veidots saskaņā ar 1. kārtas rotaļu laukuma tematiku, kas ietver Vilkmuižas ezera teritorijas floru un faunu, tā jau ierastus rotaļu elementus integrējot individuālā un Talsiem atbilstošā dizainā.