Strazde

Pērnā gada 28. novembrī Strazdes muižas kompleksa Aptiekas” mājā izcēlās ugunsgrēks, kas sapostīja mājas jumtu un iekštelpas. Lai ēka neietu postā un tajā varētu atgriezties audēju pulciņš, veikals, kā arī notikt radošās darbnīcas, meistarklases, izstādes, uzsākta iepirkuma dokumentācijas sagatavošana ēkas iekonservēšanas darbiem.

Talsu novada pašvaldības Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļa ēku apsekojusi un secinājusi, ka ēku ir iespējams iekonservēt, tādējādi apturot no tālākas bojāšanās. Tika sagatavota tehniskā specifikācija ar darba uzdevumiem par ēkas konservāciju un pārbūvi, un šobrīd pašvaldības Iepirkumu nodaļai ir iesniegts iepirkums „Ēkas „Aptieka” konservācijas būvniecības dokumentācijas izstrāde un būvdarbi.”

Plānotais termiņš būvdarbu piedāvājumu iesniegšanai ir novembra vidus. Ja pretendenta piedāvājums būs atbilstošs budžeta iespējām, tiks slēgts līgums un uzsākti konservācijas darbi.