Roja Kultūra
Rojas ritmi 2023

Pēc trīs gadu pauzes 21. aprīlī Rojā atgriezās Vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkurss „Rojas ritmi”. Konkursā piedalījās 26 dažādu sastāvu ansambļi no visas Latvijas, kopumā ap 200 dalībnieku. Konkursantu sniegumu vērtēja Aija Vītoliņa, Jānis Ansons, Gints Žilinskis un Jānis Strazds.

Pateicamies visiem konkursa dalībniekiem un pedagogiem par to, ka Rojā atkal varējām piedzīvot īstus mūzikas svētkus! Liels paldies objektīvajai žūrijai ne tikai par konkursantu vērtēšanu, bet arī pacilājošo koncertu pirms apbalvošanas!

Paldies par sadarbību kafejnīcai „Divi draugi”, personīgi Mairitai Ērglei, restorānam „Mare” personīgi Sarmai Mateikai, Rojas Jūras zvejniecības muzejam, Rojas Kultūras centram, personīgi Dacei Brokai, Marekam Štālam, SIA Rojas DzKU, personīgi Uldim Fīrmanim, Rojas TIC, personīgi Kristīnei Voldemārei, Sandrai Lucānei, SIA „ReVix”! Paldies par līdzi jušanu Talsu novada domes priekšsēdētājai Evai Kārkliņai un Rojas pagasta pārvaldniecei Santai Krūmiņai. Paldies fotogrāfei Laurai Elizabetei Ķiršakmenei, pasākuma vadītājām Ievai Haselbaumai un Sanitai Maurei-Burkovai, visam Rojas Mūzikas un mākslas skolas kolektīvam par lielisko komandas darbu, kā arī direktorei Baibai Beraģei par konkursa koordinēšanu!

Uz tikšanos nākamajos „Rojas ritmos”!

A kategorija (dueti un trio):

1.vieta

J. Dūmiņa Baldones Mūzikas skolas duets „Šobrīd divatā” (A. Bikauniece).

Ozolnieku Mūzikas skolas klavieru duets (ped. I. Mangale);

Mārupes Mūzikas un mākslas skolas ansamblis (ped. P. Ignatjevs, D. Akmentiņa, A. Gailītis).

Ozolnieku Mūzikas skolas duets „Māsas Bumbieres” (ped. E. Jurāne);

Rojas Mūzikas un mākslas skolas vijolnieku ansamblis (ped. I. Sproģe).

B kategorija (kvarteti un kvinteti):

1. vieta

Alūksnes Mūzikas skolas 1. klases sitaminstrumentu ansamblis (ped. M.Kalniņš, I. Lemba).

2. vieta

Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās pamatskolas kvintets Garkalnēni" (M. Kokars).

BJMK Rokskola kvintets Super Contemporary Cow (ped. E. Ramiņš);

BJMK Rokskola kvartets Rest of the Rebels' (ped. S. Kallions).

C kategorija (lielā sastāva ansambļi):

1. vieta

Ozolnieku Mūzikas skolas ansamblis Pusducis (ped. M. Alksnis).

BJMK Rokskola ansamblis Ma Veed (ped. E. Ramiņš);

Auces Mūzikas un mākslas skolas ansamblis Brass Band (ped. A.Āboliņš);

Alūksnes Mūzikas skolas sitaminstrumentu ansamblis (ped. M.Kalniņš);

P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas ansamblis (ped. L. Butāne, A. Zemnieks).

3. vieta

BJMK Rokskola ansamblis Taking back summer (ped. R. Lībietis).

Grand Prix

MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ansamblis Combo (ped. A.Ločmelis).

Kā ierasts, konkursā tika pasniegtas simpātiju balvas. Šoreiz gan pasākumu organizatoru, gan personīgās simpātiju balvas, kuras pasniedza Rojas Mūzikas un mākslas skolas direktore Baiba Beraģe un Rojas pagasta pārvaldniece Santa Krūmiņa, nonāca pie Alūksnes Mūzikas skolas 1. klases sitaminstrumentu ansambļa (ped. M.Kalniņš, I. Lemba).