Roja
att

Šonedēļ publiskajā telpā izskanējusi informācija par Rojas pludmales ūdens zonā redzamu kuģa vraku. Talsu novada pašvaldība sazinājusies ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldi un ap vraku izvietos bojas, lai pasargātu cilvēkus no iespējamas savainošanās.

Talsu novada pašvaldība sazinājās ar  Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes speciālistiem, lai noskaidrotu, kāda būtu pareizākā pašvaldības rīcība, lai novērstu iedzīvotajiem apdraudējumu un saglabātu vēsturisko mantojumu.  Nacionālās kultūras mantojuma pārvalde norādīja, ka kuģa vraku patlaban nedrīkst lieki kustināt un mēģināt izvilkt no smiltīm, jo tas to varētu sabojāt.

„Spriežot pēc dažādos gados uzņemtajām ortofotogrāfijām, vraks ir dziļi ieskalots smiltīs, tagad tas atskalots, tāpēc ir redzams. Visticamāk, to atkal drīz ieskalos,” secināja Nacionālās kultūras mantojuma pārvalde.

Talsu novada pašvaldība ap kuģa vraku izvietos bojas, lai cilvēki to laikus pamanītu un nesavainotos. Ja kādam iedzīvotājam ir zināma papildus informācija par šo kuģa vraku, aicinām sazināties ar Ievu Krotovu, Talsu novada pašvaldības Īpašumu un vides aizsardzības nodaļas Īpašumu pārvaldības daļas vides speciālisti (tālrunis +371 26651348; e-pasts ieva.krotova@talsi.lv).

Foto: Kristians Fricbergs