Kultūra Mērsrags Roja Sabile Talsi
Grāmata „KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā”

Janvāra izskaņā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā kopā ar autoru Jāni Dripi notika grāmatas „KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā” atklāšana. Tajā apkopotas 83 pēdējos divos gadu desmitos tapušās vai atdzimušās arhitektoniski veiksmīgākās kultūras būves Latvijā.

Grāmatā aprakstītas un iepazītas pēdējo divos gadu desmitu valsts, pašvaldības vai privātas iniciatīvas rezultātā radītas vai atjaunotas nācijas kultūras vērtības.

Talsu novads var lepoties, ka šajā apkopojumā iekļauti tādi Talsu novada arhitektūras darbi kā Talsu Galvenā bibliotēka, Talsu Radošā sēta, Sabiles sinagoga – Sabiles mākslas kultūras un tūrisma centrs, Talsu Sauleskalna brīvdabas estrāde, Jēgerlejas brīvdabas estrāde Mērsragā un Rojas vasaras koncertzāle.

Grāmatu veido bagāts fotogrāfiju un cita vizuālā materiāla klāsts, vispārīga un profesionāla informācija latviešu un angļu valodā par katru objektu. Arhitekta Jāņa Dripes grāmata ir bagātīgi ilustrēts un apliecinošs vēstījums par 83 arhitektoniski veiksmīgām un nozīmīgām kultūras būvēm un 9 projektiem visos Latvijas novados.

Redzamākās no tām ir Gaismas pils, Rundāles pils, Mežaparka Lielā estrāde, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Grāmatas 392 lappusēs iekļautas 10 Latvijas jaunās bibliotēkas, 5 koncertzāles, 19 muzeji, 5 teātri, 18 kultūras centri un saieta nami, 12 brīvdabas estrādes un vasaras koncertzāles un 12 būves kultūras izglītībai.

Izdevējs: Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība.

Grāmatu šobrīd iespējams iepazīt un iegādāties LNB un internetā: https://eveikals.lnb.lv/.

Grāmata „KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā”
Grāmata „KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā”