Izglītība
Digitālo pakalpojumu izmantošana ikdienas dzīves situāciju risināšanā

Talsu novada pašvaldība iesaistījās Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas pilnvarotās pārstāves Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta „Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” neformālās izglītības programmas Digitālo pakalpojumu izmantošana ikdienas dzīves situāciju risināšanā” pieaugušajiem pilotēšanā.

Pieņemot lēmumu realizēt programmas pilotēšanu Talsu novadā, tika uzrunāti Talsu pensionāru biedrības seniori, noskaidrotas viņu mācību vajadzības (tās izrādījās ļoti daudzveidīgas un atšķirīgas) un izveidota mācību grupa. Talsu Valsts ģimnāzija laipni piedāvāja mācību vajadzībām savu datorklasi, tika atrasti mācībspēki un nodarbības varēja sākties. Finansējumu pilotprogrammas realizēšanai nodrošina Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.

Mācies atvērt pasauli! ar šādu saukli un domu šī programma tika īstenota 21 Latvijas pašvaldībā, tai skaitā arī Talsos.

Neformālās izglītības programma Digitālo pakalpojumu izmantošana ikdienas dzīves situāciju risināšanā” sastāv no 7 moduļiem:

• 1. modulis – Digitālās pamatprasmes ikdienas dzīvei
  • 2. modulis – Digitālo prasmju pielietošana ikdienas dzīves situāciju risināšanā
  • 3. modulis – Digitālo pakalpojumu veidi, nepieciešamie rīki un to izmantošanas ieguvumi ikdienas dzīves    situāciju risināšanai
  • 4. modulis – Drošības pamatprincipi digitālo pakalpojumu izmantošanā
  • 5. modulis – Digitālo pakalpojumu izmantošanai nepieciešamie rīki
  • 6. modulis – Interneta banku izmantošana un ikdienas norēķinu veikšana
  • 7. modulis – Latvija.lv portāls un savas pensijas iemaksu uzkrājumu veidošana

Nodarbību grafiks bija pietiekami intensīvs 2 reizes nedēļā pa 3 akadēmiskajām stundām no 9. līdz 30. maijam.

Mācībās bija iespējams iepazīties ar šādām tēmām: digitālo iekārtu veidi un to izmantošana ikdienā, datoru lietošanas pamatprasmes, informācijas meklēšana internetā, valsts un pašvaldības e-pakalpojumu izmantošana, eParaksta lietošana, datu drošība, internetbankas lietošana, portāla latvija.lv lietošana un vēl daudz citu praktisku ikdienā nepieciešamu iemaņu apgūšana.

Projekta mācību posmam beidzoties, dalībnieku atsauksmes bija pozitīvas un cerību pilnas, ka šāda veida apmācības būs iespējams turpināt rudenī, lai nostiprinātu un padziļinātu jau apgūtās iemaņas un iemācītos jaunas prasmes darbā ar datoru, planšeti vai viedtālruni. Protams, čaklajamiem un mācīties gribošajiem senioriem arī turpmāk vajadzības gadījumā būs iespēja sazināties ar pasniedzējām un saņemt nepieciešamās konsultācijas un palīdzību digitālo jautājumu risināšanā.

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekts Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” (projekta Nr. 10105130 - NCLV - ERASMUS-EDU-2021-AL-AGENDA-IBA)

Logo rinda