Uzņēmējdarbība

Lai atbalstītu uzņēmējus, Talsu novada pašvaldība piedāvā iespēju pieteikties nomas maksas samazinājumam par pašvaldības īpašumā esošu nedzīvojamo telpu nomu. Šo atbalstu var saņemt gan fiziskas, gan juridiskas personas, un iespējamais nomas maksas samazinājuma apmērs ir no 15% līdz 100%.

Talsu novada pašvaldības īpašumā ir dažādas nedzīvojamās telpas, kas nav nepieciešamas pašvaldības funkciju nodrošināšanai, tāpēc tās tiek piedāvātas iznomāšanai. Šādu iespēju izmanto uzņēmēji, tā rodot vietu, kur veikt saimniecisko darbību.

Lai atbalstītu uzņēmējdarbību un veicinātu tās attīstību, pašvaldība izstrādājusi saistošos noteikumus „Par nomas maksas samazināšanu nedzīvojamām telpām Talsu novada pašvaldībā”. Iespējamais nomas maksas samazinājuma apmērs ir atšķirīgs, tas var būt no 15% līdz pat 100%, un tā apmērs atkarīgs no pašvaldības noteikto kritēriju izpildes.

Uz 15% nomas maksas samazinājumu var pretendēt nomnieks, kas ievēro vismaz vienu no četriem kritērijiem: ir paredzējis radīt vismaz vienu jauna darba vietu, plāno ieguldīt 1500 eiro nomas objektā, kas paplašinās vai dažādos saimniecisko darbību, sekmēs inovāciju vai jaundibinātu uzņēmumu veidošanos, paredz ieguldīt ne mazāk par 1500 eiro nomas objekta infrastruktūras attīstībā.

30% nomas maksas samazinājums var tikt piešķirts, ja nomnieks plāno izveidot vismaz divas jaunas darba vietas, ieguldīt 3000 eiro nomas objektā, kas paplašinās vai dažādos saimniecisko darbību, ieguldīt 3000 eiro, sekmēs inovāciju vai jaundibinātu uzņēmumu veidošanos, paredz ieguldīt ne mazāk par 3000 eiro nomas objekta infrastruktūras attīstībā

Ja nomnieks radīs vismaz piecas jaunas darba vietas vai ieguldīs 5000 eiro nomas objektā, kas paplašinās vai dažādos saimniecisko darbību, sekmēs inovāciju vai jaundibinātu uzņēmumu veidošanos, ieguldīs ne mazāk par 5000 eiro nomas objekta infrastruktūras attīstībā, un ja nomas objektu izmantos sociālās aizsardzības, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta, vides un dzīvnieku aizsardzības vai veselības aprūpes funkciju nodrošināšanai, tad iespējams saņemt 50% nomas maksas samazinājumu.

Pašvaldība piedāvā arī 90% nomas atlaidi, ja nedzīvojamās telpas atrodas teritorijā, kas attīstības plānošanas dokumentos ir noteikta kā degradēta teritorija un ja tiek izpildīts vēl kāds no kritērijiem: radīt vismaz vienu jauna darba vietu, ieguldīt 1500 eiro nomas objektā, kas paplašinās vai dažādos saimniecisko darbību, sekmēs inovāciju vai jaundibinātu uzņēmumu veidošanos vai ieguldīs ne mazāk par 1500 eiro nomas objekta infrastruktūras attīstībā.

Savukārt nomas maksas atlaide 100% apmērā var tikt piešķirta sabiedriskā labuma organizācijai, kas nomas objektā veic saimniecisko darbību.

Nomas maksas atlaide netiek piešķirta, ja nomniekam ar tiesas spriedumu pasludināts maksātnespējas process, tiek īstenots tiesiskās aizsardzības process var ar tiesas lēmumu tiek īstenots ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, uzsākta bankrota procedūra, saimnieciskā darbība ir izbeigta, noteikta atbilstība valsts tiesību aktos noteiktajiem kritērijiem, lai tam pēc kreditoru pieprasījuma piemērotu maksātnespējas procesu.