Uzņēmējdarbība

Meža kapliča Talsos ir pašvaldības īpašums, ko līdz šim apsaimniekoja un kur pakalpojumus nodrošināja pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Talsu namsaimnieks”. Pagājušā gada dati liecina: šī darbības joma uzņēmumam nesusi tikai zaudējumus, turklāt nekustamais īpašums nav nepieciešams pašvaldības funkciju nodrošināšanai. Šo iemeslu dēļ Talsu novada dome pieņēma lēmumu kapličas ēku nodot publiskajā izsolē.

SIA „Talsu namsaimnieks” par Meža kapliču rūpējas jau vairākus gadus, nodrošinot ēkas uzturēšanu, iespēju robežās sniedzot izvadīšanas pakalpojumus gan privātpersonām, gan Talsu novada sociālajam dienestam cilvēku bez piederīgajiem apglabāšanā.

SIA „Talsu namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Egils Bariss informēja, ka 2021. gadā no Meža kapličas uzturēšanas gūti ieņēmumi 4256 eiro apmērā, bet izdevumi bijuši 11 409 eiro. Lielākās izdevumu pozīcijas sastāda darba algas un darba devēja nodokļa izmaksas, elektrības patēriņš, apsardzes, elektronisko sakaru izdevumi. Pagājušajā gadā uzņēmumam šī darbības joma radījusi zaudējumus 7152 eiro apmērā.

Tā kā kapličas ēka nav nodrošināta ar ūdens apgādi, kanalizāciju un labierīcībām, tad šis ierobežotais inženierkomunikāciju nodrošinājums liedz kapličas ēku izmantot pilna apbedīšanas servisa pakalpojuma sniegšanai. Turklāt Valsts kontrole un Konkurences padome ir norādījusi, ka šajā jomā Talsu novadā ir citi komersanti, kuriem SIA „Talsu namsaimnieks” ar savu darbību veido konkurenci apbedīšanas pakalpojumu tirgū.

Talsu novada dome, pamatojoties uz Talsu novada pašvaldības mantas iznomāšanas un atsavināšanas komisijas ieteikumu, pieņēma lēmumu nodot rakstiskai izsolei Meža kapličas ēku un daļu no tai pieguļošās teritorijas uz trīs gadiem, sākumcenu nosakot pēc sertificētā vērtētāja atzinuma 1870 eiro gadā (neieskaitot PVN un NĪN).

Izsolei var pieteikties līdz 11. februārim 14.00. Ar izsoles noteikumiem var iepazīties ŠEIT.