Talsi Veselība
Kustību trenažieris

SIA Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Ventspilī un filiālē Talsos, papildinot fizioterapijas aprīkojumu un iespējas, iegādāti kustību trenažieri, kas jau tiek aktīvi izmantoti fizioterapijas nodarbībās.

Kustību trenažieris ir paredzēts kāju locītavu – potītes un ceļa – trenēšanai. Trenažieris tiek izmantots, pacientam esot guļus stāvoklī – kāja tiek novietota uz trenažiera un sākas pasīva tās kustināšana. Gan ātrumu, gan kustību leņķi iespējams regulēt, tā pielāgojoties pacienta vajadzībām. Ja slodze kājai ir pārāk liela un tā rada nepatīkamu sajūtu, to iespējams kontrolēt ar pults palīdzību. Tāpat trenažieris piemērots arī pacientiem, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā.

Trenažierim ir būtiska loma pacienta rehabilitācijā pēc ķirurģiskām manipulācijām un dažādām traumām, tai skaitā, ja pacients vērsies pie fizioterapeita pēc ģipša noņemšanas, pēc endoprotezēšanas, kā arī trombozes un citu asinsvadu slimību profilaksē.

Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā slimnīcas filiālē Talsos tiek sniegti daudzveidīgi medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi, lai nodrošinātu pacientu ar funkcionēšanas traucējumiem atgriešanos vidē pēc dažādām iegūtām vai iedzimtām traumām un saslimšanām.

Slimnīcā aprīkojums un pakalpojumu klāsts arvien tiek pilnveidots, lai pacientiem sniegtu augsta līmeņa rehabilitācijas pakalpojumus un paātrinātu atveseļošanās procesu. Nodaļā pieejamas fizioterapeita un ergoterapeita konsultācijas un nodarbības, dažāda veida aparātprocedūras – magnētterapija, elektroterapija, ultraskaņa, lāzerterapija –, kā arī teipošana un masāžas, tai skaitā zīdaiņiem un bērniem.

Arī fizikālās terapijas kabinets, kur pacientam speciālista uzraudzībā jādarbojas pašam, ir nodrošināts ar nepieciešamo inventāru, tai skaitā efektīvo slinga terapijas iekārtu, ar kuras palīdzību var palielināt muskuļu spēku un kustību apjomu.

Kā atzīst speciālisti, tad būtiskākais atveseļošanās nosacījums ir, lai pacients terapijas laikā iegūtās zināšanas un vingrojumus, kuru pareizu izpildi parāda fizioterapeits, turpinātu pielietot arī ikdienā.

Fizioterapijas nodarbības ar jauniegādāto kustību trenažeri Talsu filiālē vada sertificētas fizioterapeites Evika Rosoha un Lana Klinta Bērente. Pieteikties uz nodarbībām iespējams, zvanot pa tālruni:

Savukārt Kurzemes Rehabilitācijas centrā pieteikšanās uz nodarbībām sertificētu fizioterapeitu vadībā notiek, zvanot pa tālruni +371 63624727.