Sports
FC Talsi - RFS Futsal

Sestdien, 9. martā, Talsu sporta hallē notikušajā Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē telpu futbolā FC „Talsi” komanda piekāpās ar rezultātu 2:10 pašreizējiem kausa turētājiem „RFS Futsal”.

FC „Talsi” vārtus guva Dāvis Daniels Kaņeps un ar izcilu tālsitienu Ģirts Grīslis. Komandā spēlēja Rihards Brizga (vārtsargs), Raivo Klaģis (vārtsargs), Lauris Rezgals-Kalpmanis, Sandis Braunfelds (kapteinis), Dāvis Daniels Kaņeps, Mārcis Šnēbergs, Ģirts Grīslis, Kārlis Paegle, Kārlis Neilands Kristiāns, Deniss Jaunkalns, Edgars Zaļupe, Matīss Pucens, Kārlis Krampe un Edvards Neilands. Lielu prieku sagādāja fakts, ka, neskatoties uz tās dienas plašo futbola spēļu klāstu gan Tonybet Virslīgā, gan citās Latvijas kausa spēlēs telpu futbolā, Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko apmeklēja mūsu spēli un pēc tās novēlēja komandai nākamgad spēlēt „Optibet” telpu futbola virslīgā.

Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks administratīvajos jautājumos Dainis Karols pēc spēles izteica gandarījumu par aizraujošo spēli un komandas cīņassparu. FC „Talsi” izsaka pateicību visiem līdzjutējiem, kas ieradās baudīt spēli (vismaz 400 klātesošie) un atbalstīt komandu, kā arī tiem, kas spēli sekoja līdzi tiešraidē (vismaz 200 sekotāji). Pateicība tiek izteikta ne tikai spēlētājiem un treneriem, bet arī visai komandai par spēles organizēšanu un Talsu novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu.

Galvenais treneris Andris Krišjānis sacīja: „Mēs sākām gatavoties spēlei tūlīt pēc uzvaras pār FK „Nīca/OtankiMill” astodaļfinālā, un uzdevums nebija viegls. „RFS Futsal” komandas budžets ir liels un tajā spēlē četri brazīlieši. Komandas treneris ir Vasko Vujovic, kurš vienlaikus ir arī Latvijas telpu futbola izlases treneris. „RFS Futsal” līdz mūsu spēlei bija spēlējusi tikai pret „Optibet” telpu futbola virslīgas komandām, un no šī gada sākuma līdz 18. februārim, kad noskaidrojās, ka tieši viņi būs mūsu pretinieki ceturtdaļfinālā, viņu vārtu attiecība piecās spēlēs bija 38:0. Sākumā mēs domājām, ka, gūstot vismaz vienus vārtus, mēs ieiesim vēsturē, bet mūsu sapni pārtrauca „Salaspils FA”, kuri virslīgas ceturtdaļfinālā zaudēja „RFS Futsal” ar rezultātu divu spēļu summā 1:23. Noskatījos visas šīs spēles un mājasdarbā komandai devu uzdevumu nezaudēt vārtus no stūra sitienu izspēles un standartsituācijām savā laukuma pusē. Pārsvarā spēles plāns izdevās līdz 16. minūtei, kad izdevās ne tikai iesist vārtus, bet arī noturēt rezultātu 1:2. Līdz šim brīdim spēle vēl varēja iegriezties citā gultnē, jo, manuprāt, tiesneši nepareizi „nolasīja” spēles momentu 15. minūtē, kad nesportiski nospēlēja „RFS Futsal” spēlētājs A. Kuļešovs. Mūsu komanda spēlēja ļoti labi, un, neraugoties uz nogurumu, kas dažās situācijās noteikti mums nepalīdzēja, esam gandarīti par paveikto. Mani nepārliecināja „RFS Futsal” publiski paustais viedoklis par drošu uzvaru pret FC „Talsi”. Pēc spēles bija liels prieks saņemt pateicību no komandas spēlētājiem par treneru darbu gatavojoties šai spēlei.”

Treneris Aivars Eņģelis piebilda: „Šis bija liels izaicinājums Talsu novada futbolistiem ar pozitīvām emocijām noslēgumā. Tas prasīja arī kopējo komandas darbu, jo šajās situācijās mēs nestāvam malā, bet katram ir sava ideja, ko es varu izdarīt mērķu sasniegšanai. Mēs ļoti labi apzinājāmies pēc uzvaras pret FK „Nīca/OtankiMill", kas mūs gaida un tādēļ šis ir bija kopējs darbs ar konkrētiem uzdevumiem. Galvenais bija atrast mūsu komandas plusus, ko varam likt pretī šāda tipa komandai. Saprotam arī to, lai cik augsta līmeņa komanda arī viņiem bija, tiem, kā jebkuram, arī ir savi mīnusi, jo šī spēle mūsu komandai lika parādīt, ka mēs šajā novadā arī kaut ko futbolā varam sasniegt. Mēs savus uzstādītos mērķus izpildījām un par to mēs lepojamies, mēs lepojamies ar visas komandas darbu. Viss ir mūsu galvās un priekšrocība šajā spēlē bija mājas zāle, skatītāji un emocijas, ko ieguvām spēlējot pret tādu pretinieku. Paldies ik vienam, kuri deva padomus, gatavojoties šai spēlei. Gribētos pateikt paldies Kurzemes treneriem, ar kuriem pagājušā nedēļā biju pieredzes braucienā, kas deva papildus pārliecību un Kristapa Slaidiņa (FK „RABA" galvenais treneris) prezentācija, ka jātiecas būt labākiem. Galvenais uzdevums, ar ko tikām galā, bija komandu motivēt laukumā izejot kā uzvarētājiem, lai kāds būtu rezultāts, lai pēc spēles beigu signāla varam uzlikt roku uz sirdi un pateikt, ka izdarījām visu, ko varējām. Paldies par atbalstu skatītājiem un pirmo reizi redzu, kā mani audzēkņi no mazajām grupām vēlas autogrāfus no Talsu komandas ... tas ir patriotisms.”