Izglītība Dundaga
Dundagas bibliotēkā aizvadīta Interneta drošības skoliņa gados jaunākajiem lietotājiem

Dundagas bibliotēka šā gada pavasarī pieņēma Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra aicinājumu runāt par drošību internetā tieši ar 4 - 7 gadīgiem bērniem. Vispirms bērnu abonementa bibliotekāre Lāsma Lavrenova piedalījās apmācību semināros, klausījās kolēģu pieredzes stāstos un padomos no citām bibliotēkām Latvijā.

Principā, mūs jau vairs neizbrīna, kad redzam mazo ķiparu rokās mūsdienīgas viedierīces. Dažādi pētījumi apliecina to, ka trešā daļa no interneta lietotājiem ir tieši bērni un viņiem ir savas personiskās digitālās ierīces, visbiežāk tieši skārienjūtīgie telefoni un planšetes. Bērni internetā pavada līdz pat 2 stundām dienā. Pie visa iepriekš teiktā – mēs runājam par vecuma posmu no 4 līdz 7 gadiem.

Un tieši tāpēc aizvien vairāk, saprotamāk ar bērniem jārunā par digitālo drošību. Mums pieaugušajiem ir jāmācās kopā un reizē ar mūsu jaunāko paaudzi. Mūsdienās, paralēli lasītprasmei un rēķināšanai, bērnos jāieliek pamati drošībai internetā un medijpratībā. Šīm prasmēm jāiet loģiskā attīstības pakāpē līdzi no bērnības uz pusaudžu vecumu un vēlāk – pieaugušo dzīvē.

Jauniegūtajām zināšanām pieliekot klāt jau savas esošās, viss bija sagatavots, lai Dundagas bibliotēkā tiktu atvērta Interneta drošības skoliņa, kuru kopš aprīļa beigām paspējuši apmeklēt jau 93 klausītāji. Sakām milzīgu paldies Dundagas pirmsskolas izglītības iestādes Kurzemīte” un Dundagas vidusskolas sākumskolas klašu pedagogiem par to, ka saspringtajā mācību grafikā atrada spraudziņas mūsu nodarbībām, liekot bērniem domāt par tām lietām, kas kārtīgam interneta lietotājam vienmēr jāatceras. Mūsu bērni digitālo vidi iepazīst tiešām jau agrā bērnībā, nebaidīsimies no tā, bet būsim kopā un kopā mācīsimies! Bērni principā vienmēr teiks to, ko domā un tas var pavērt arī jaunus apvāršņus medijpratības izpratnei mums pieaugušajiem.

Mūsu kopīgais sauklis – kad internetu lieto tu, atceries par drošību!