Kultūra

20. aprīlī pulksten 16.00 Cēsīs, Raiņa kvartālā, Raiņa ielā 27, Cēsu Muzejs sadarbībā ar Talsu novada muzeju atklās divas laikmetīgās mākslas izstādes. Talsu puse projektā ieguldās kā producenti, bet finansiālās izmaksas sedz Cēsis.

Venēcijas biennāles 18. arhitektūras izstādei radīto paviljonu – T/C Latvija (TCL). Izstāde Venēcijā guva plašu atpazīstamību un atzinību, nokļūstot starptautisku un nacionālu profesionālo mediju redzes lokā.

TCL ir veidots kā atsauce uz lielveikalu, starptautiski atpazīstamu telpu, kurā lietotājs ir aicināts iepazīties ar veikala piedāvājumu un izdarīt izvēli. Ekspozīcijas autori asprātīgā veidā apkopojuši arhitektūras idejas, pārvēršot tās par veikala produktiem. Ar mākslīgā intelekta palīdzību radīti 506 unikāli produkti, kas izvietoti uz moduļu dizaina kartona plauktiem.

Ekspozīcijas veidošanas un realizācijas komanda:

  • Komisārs – Jānis Dripe.
  • Dizaina komanda – Ernests Cerbulis, Ints Menģelis, Toms Kampars, Karola Rubene.
  • Kurators – Uldis Jaunzems-Pētersons.
  • Projekta vadītāja – Austra Bērziņa.
  • Komunikācija – Kalvis Kidals.

Gleznotāja Anša Rozentāla izstāde Skats Apkārt” iepazīstina apmeklētājus ar jaunāko gleznu sēriju, kurā mākslinieks pēta ainavu žanra transformāciju caur laikmetīgās mākslas prizmu.

Izstāde ir kā sava veida vizuāla eseja, kurā Ansis Rozentāls skaidros savu redzējumu par ainavu, tās lomu viņa dzīvē un vienlaikus dabas mūžīgo un mainīgo būtību. Viņa darbos ir redzama izteikta otas triepienu klātbūtne un intensīva krāsu izmantošana, kas veido dinamisku un dzīvīgu vizuālo valodu. Izstādes nosaukums Skats Apkārt” atspoguļo šo daudzveidību un aicina skatītāju izzināt apkārtējo vidi, pievēršot uzmanību gan plašumam, gan sīkām detaļām, tostarp burtiskā nozīmē ļaujot iekāpt ainavā.

Izstādes atklāšanā varēs baudīt gan mākslu, gan mūziku – priekšnesumus no kora Kamēr”.

TCL mākslas paviljons