Talsi Vide

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums Zaļā josta” sadarbībā ar bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu BAO” sestdien, 2023. gada 16. septembrī, organizē elektrotehnikas vākšanas akciju, lai Talsu novada iedzīvotāji varētu ērti, legāli un bez maksas atbrīvoties no sev nevajadzīgās un nokalpojušās elektrotehnikas. Akcija no plkst. 9.00 līdz 16.00 notiks Talsu lidlauka teritorijā, Ģibuļu pagastā.

Talsu lidlaukā varēs nodot jebkāda veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku – elektrisko zobu birsti, matu fēnu, printeri, tosteri, ledusskapi, boileri, veļasmašīnu, televizoru, gludekli, mobilo tālruni u.c.

Saprotam, ka ne vienmēr ir laiks un iespēja atrast, kur varētu nodot videi bīstamos atkritumus – elektrotehniku, tāpēc mēs nākam pretī iedzīvotājiem, gan galvaspilsētā, gan Latvijas reģionos, organizējot dažādas akcijas, kurās no tās var atbrīvoties tuvu savām mājām un bez maksas. Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju nodot dažāda veida elektrotehniku, kas pašiem vairs nav nepieciešama un tikai aizņem vietu mājās. Piedaloties akcijā, iedzīvotāji varēs būt droši, ka šie bīstamie atkritumi tiks atbilstoši apsaimniekoti un netiks izmesti dabā,” saka Zaļās jostas” pārstāve Signe Jānelsiņa.

Sadzīves atkritumos nedrīkst mest priekšmetus, ko var pieslēgt pie elektrības, kuros ir mikročips vai mikroshēma, un šis nosacījums attiecas arī uz ļoti mazām elektrotehnikas vienībām.

Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību.

Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Talsu novada pašvaldība šāda veida akcijas organizē reizi gadā visā novada teritorijā, taču, ja nepaspēji pavasarī vai kāda elektroprece ir savu nokalpojusi, aicinām izmantot šo iespēju un nodot nolietotās elektropreces atbildīgai pārstrādei,” skaidro Ieva Krotova, Talsu novada pašvaldības Īpašumu un vides aizsardzības nodaļas vides speciāliste.

Elektrosestdienas afiša