Talsi

Talsu novada pašvaldības dome 14. augustā pieņēma lēmumu piedalīties Satiksmes ministrijas (SM) investīciju projektu konkursā ceļu būvniecības projektiem, lai sāktu Dundagas ielas Talsos pakāpenisku atjaunošanu. 29. augustā SM iesniegto pieteikumu ir apstiprinājusi.

Dundagas iela, kas cauri pilsētai vijas trīs kilometru garumā, ir viena no Talsu galvenajām ielām. Tā jau ilgstoši ir tehniski sliktā stāvoklī, ko apstiprina arī VSIA „Latvijas Valsts ceļi” atzinums. Līdz šim Dundagas ielas segums nav būtiski atjaunots, tai ir nodrošināta tikai ikdienas uzturēšana.

Jau 2021. gadā tika uzsākta Dundagas ielas seguma virskārtas atjaunošanas būvprojekta izstrāde, savukārt, lai piedalītos SM investīciju projektu konkursā, kas ļauj saņemt aizņēmumu ceļu būvniecības projektiem, Talsu novada pašvaldība jūlijā izsludināja iepirkuma konkursu Dundagas ielas gājēju ietves un veloceliņa izbūves un ielas seguma virskārtas atjaunošanas 1. kārtai. Tas paredz pārbūvēt 800 metru posmu Dundagas ielā no Raiņa ielas līdz Lielgabalu ielai, atjaunot brauktuvi, gājēju ietvi, izbūvēt veloceliņu un lietus ūdens kanalizācijas tīklus, atjaunot apgaismojumu, labiekārtot un apzaļumot teritoriju.

Visa Dundagas ielas atjaunošana paredzēta 2. kārtās: tā kā Rīgas iela ir jau atjaunota, tad nākamais secīgais solis ir sakārtot posmu no Raiņa ielas līdz Lielgabalu ielai. Nākamajā gadā pašvaldība skatīs iespējas piesaistīt finansējumu Dundagas ielas 2. kārtas atjaunošanai, kas ir no Lielgabalu ielas līdz pilsētas robežai.

Investīciju projekta kopējās izmaksas plānotas 1 468 700, 41 eiro (ar PVN), tā īstenošanai pašvaldība iesniegusi pieteikumu aizņēmumam Valsts kasē. Tiklīdz tiks saņemts pozitīvs Valsts kases lēmums par aizdevuma piešķiršanu, pašvaldība slēgs līgumu ar iepirkuma konkursā par uzvarētāju atzīto būvnieku SIA „SC Grupa” un vienosies par darbu grafiku. Pārbūve tiks sākta šajā gadā, kā to paredz investīciju projektu konkursa nosacījumi.